Bilyho odchod dotažen do konce

29/01/2012 0 Od Riči

Dnes byl zkompletován přestup Diniyara Bilyaletdinova, který se vrací zpět do rodné vlasti. Po dvou a půl letech v Evertonu bude oblékat dres Spartaku Moskva.

Šestadvacetiletý středopolař, jehož David Moyes ve většině případů využíval jako levého záložníka, odcestoval do hlavního města Ruské federace minulý týden. Po dohodě na smlouvě a podstoupení lékařské prohlídky už nic nebránilo v dotažení přestupu. Toffees na svých oficiálních stránkách nezveřejnili částku za obchod (proč?), spekuluje se však o sumě mezi 4 až 5 miliony liber. Přitom Bily přišel na Goodison Park v létě 2009 z jiného moskevského klubu – Lokomotivu – za 9 milionů liber.

Během dvou a půl letech v Evertonu nastoupil ke 77 zápasům, vstřelil devět branek, nikdy se ovšem nedokázal natrvalo prosadit do základní sestavy.

Pro Bilyaletdinova zplodil pár slov na rozloučenou David Moyes: „Skvěle se s ním pracovalo, je opravdovým profesionálem. Když nastoupil, dělal vše pro úspěch, byl oddaný. Přejeme mu hodně štěstí.

Všechno ale neklapalo , jak by mělo, a tak jsme se rozhodli ho prodat. Stává se to. Bily nesplnil cíle do něj vložené, nemohu ho však vinit z ničeho. Je to dobrý kluk.“