Strac vzpomíná na Everton

04/09/2012 0 Od Riči

Denis Stracqualursi se zpětně vrací k ročnímu působení na Goodison Parku, které označuje za překrásný sen, k čemuž přispěla velká podpora ze strany fanoušků.

Argentinský hrotový útočník v loňské sezóně hostoval v Evertonu z klubu Tigre, kde už ale ve své fotbalové pouti po skončení angažmá v Anglii nepokračoval, v létě totiž přestoupil do jiného argentinské klubu – San Lorenza.

Jeho neuvěřitelná bojovnost a oddanost mu mezi Evertonians přinesla spousty příznivců, čehož si Stracqua váží: „Hrát na Goodison Parku pro mě znamenalo žít překrásný sen, na což nikdy nezapomenu. Po celý můj život bude vděčný za laskavost, jaké se mi dostávalo. Několik z nejhezčí událostí v životě se mi přihodilo v Evertonu. Loňská sezóna určitě patří k mé nejlepší v kariéře. A nikdo nezapomenu na fanoušky klubu.“

David Moyes si na silovém fotbalistovi pochvaloval jeho pracovní morálku, ta mu během roku v Merseyside hodně pomohla k naučení spousty nových věcí.

„Miloval jsem být členem týmu, užíval jsem si každý trénink. Spolupracoval jsem s výbornými hráči, kteří se však zároveň chovali mile a pomohli se stát součástí kolektivu. Trénoval mě skvělý manažer David Moyes, hodně mě toho naučil. Vážím si ho i jako člověka, neustále se mnou jednal na rovinu a říkal mi vše upřímně. Everton mi pomohl ve fotbalovém progresu.“

V 28 zápasech (z toho 10x v základní sestavě) za Toffees Stracqualursi skóroval třikrát, přičemž dvakrát se trefil v FA Cupu, do sítě Fulhamu a Blackpoolu. V Premier League se gólově prosadil jednou, při domácím vítězném střetnutí 2:0 proti Chelsea. „Branka při utkání proti Chelsea… nejlepší okamžik. Po zásahu jsem cítil obrovský nával emocí, jelikož jsem udělal pro dosažení toho momentu všechno. Semifinále FA Cupu hodnotím též vysoko, musíte si uvědomit, kolik sil investovalo mužstvo pro jeho dosažení.“

Nyní Stracqualursi hledí na novou výzvu, z Tigre přešel do jednoho z přední argentinských celků, San Lorenza. Nicméně pořád trochu cítí zklámání, raději by opět oblékl dres Evertonu.

„Chci vyhrát se San Lorenzem ligu, protože jednoduše jde o přední klub v Argentině. Zároveň toužím střílet mnoho branek.

Jsem zklamaný, jelikož jsem nezůstal v Evertonu. Snažil jsem maximálně, co to šlo, přál jsem si na Goodison Parku prožít mnoho let. Rád bych se ale v budoucnu vrátil do Anglie, nejvíce mě to samozřejmě táhne do Evertonu. Důvodem jsou krásné vzpomínky a neuvěřitelná podpora od fanoušků.

Rodina si vychutnávala život v Liverpoolu stejně jako návštěvy zápasů, zažili jsme životní zkušenosti. Opravdu mám rád Everton a neustále bude mít v mém srdci místo. Přeji klubu a jeho příznivcům jen to nejlepší v nové sezoně.“