Everton – Newcastle United 3:2

30/09/2013 0 Od Riči

Večerní zápasy na Goodison Parku mají své kouzlo. V dohrávce šestého kola Everton porazil po výborném prvním poločase a hlavně zásluhou kanonýra s 17 na dresu Magpies 3:2.

Lukaku se poprvé představil před domácím publikem a rozhodně splnil očekávání, kromě dvou gólů zaznamenal také jednu asistenci. Na hrotu útoku představoval neustálé nebezpečí, dobře si rozuměl se stále lepšícím se Barkleym a krajanem Mirallasem.

Vyzdvihnout ale třeba i další, na pravé straně podnikal ostré ofenzivní výpady Colemanem, který svým výkonem za výše zmíněnou trojicí nezaostal. A střed pole Toffees s dvojicí McCarthy-Barry nabízí nové možnosti. Gareth Barry mimochodem včera odehrál 500. utkání v Premier League

Mrzí zbytečné promarnění náskoku, Newcastle v druhém poločase zlepšil přístup a vytvářel si šance. Rémy v 89. minutě přetlačil opět nedůrazného Jagielku a snížil na rozdíl jediného gólu. V nastavení potom jeho volej jen těsně minul břevno. Pro příště třeba využít gólové příležitosti a nepolevovat v bránění ani za zdánlivě rozhodnutého stavu.

Highlights naleznete na oficiálních stránkách nebo zde.

Branky: 5. a 37. Romelu Lukaku, 5. Ross Barkley – 51. Yohan Cabaye, 89. Loïc Rémy
ŽK: 17. Leighton Baines, 45. Kevin Mirallas, 80. Gareth Barry – 55. Cheik Tioté
Everton FC: Tim Howard, Leighton Baines, Phil Jagielka, Sylvain Distin, Séamus Coleman, Kevin Mirallas (73. Gerard Deulofeu), James McCarthy, Gareth Barry, Ross Barkley (88. Steven Naismith), Leon Osman (90. John Stones), Romelu Lukaku
Newcastle United: Tim Krul, Fabricio Coloccini, Davide Santon, Mapou Yanga M’Biwa (46. Mike Williamson), Mathieu Debuchy, Moussa Sissoko, Vurnon Anita (69. Papiss Cissé), Cheik Tioté, Hatem Ben Arfa (46. Yohan Cabaye), Yoan Gouffran, Loïc Rémy
Rozhodčí: Phil Dowd
Diváci: 33 495