Koeman: Barkley stoprocentně odejde

26/07/2017 0 Od Riči

Ronald Koeman na tiskové konferenci před zápasem s Ružomberokem potvrdil, že Ross Barkley odmítl prodloužit smlouvu, a tak v létě stoprocentně opustí Everton. Manažer zároveň přiznal, že doufá v další posily.

„Situace je poměrně jasná,“ začal Koeman. „Předložili jsme mu velmi dobrou smlouvu, on ji však neakceptoval. Po posledním zápase minulé sezóny mi sdělil, že hledá novou výzvu.

Je to jeho rozhodnutí a já ho budu respektovat. Uvidíme, co se stane. Každopádně v Evertonu už nemá budoucnost. Co jsem slyšel od vedení klubu, zatím není na stole žádná oficiální nabídka od jiného týmu.“

Koeman několikrát během posledních měsíců deklaroval, že pokud Barkley neprodlouží stávající smlouvu, která mu končí za rok, bude v letošním létě prodán. Nizozemský stratég na otázku, zda se tak skutečně stane, odpověděl rezolutně: „Ano.“

Podle deníku Liverpool Echo Toffees za svého odchovance požadují 30 milionů liber. Britská média potom nejčastěji skloňují zájem ze strany Tottenhamu. Otázkou je, nakolik bude případný přestup komplikovat hráčovo zranění třísel, kvůli němuž bude absentovat minimálně do poloviny srpna.

Everton je před novou sezónou nezvykle pilný na přestupovém trhu. Přivedl již sedm hráčů, jejichž celková hodnota se šplhá ke stům milionům liber. Koeman přesto doufá v další akvizice: „V tisku najdete mnoho spekulací, realita se ale může lišit.

Na dlouhou dobu jsme ztratili zraněného Funese Moriho, chceme za něj přivést náhradu.

Prodali jsme Lukaka a koupili Sandra Ramíreze. Nyní se snažíme o příchod ještě jednoho útočníka. Bude záležet, jak si povedeme při jednáních.“

Koeman také nevyloučil opětovnou snahu získat Gylfiho Sigurdssona. „Zajímáme se o hráče. Zda za něj pošleme další nabídku? Nevím,“ padlo v souvislosti s údajnými odmítnutými 45 miliony liber. Swansea chce milionů padesát.