EL Preview: Ružomberok – Everton

01/08/2017 0 Od Javor

Ve čtvrtek se pod Tatrami uskuteční fotbalový svátek. Do Ružomberoku přijede zakládající člen Division One. Suverénně nejslavnější klub, který kdy na stadionku Pod Čebraťom hrál.

Ale Evertonu se zápas nepovedl. Výkon slabý, výhra nejtěsnější a ještě polovlastním gólem. Skřípalo to především v obraně, nesehranost byla znát a pokud by hlavička stoper Jana Masla (byť z ofsajdové pozice, ale pomezní nechal praporek dole) netrefila břevno, ale skončila o několik cm níže, tak se rozhodně dalo mluvit o senzaci. Přece jen se vyhrálo, to je rozhodně klad, i Koeman se vyjádřil ve smyslu, že je to dobrý výsledek. Pravda, neinkasovalo se. Ružomberoku se musí nechat, že dobře organizoval obranu.

Co Sapara a spol.? Poprvé se o víkendu představili doma ve slovenské nejvyšší soutěži – a že to soupeř pěkně schytal. Senica po prohře 0:4 odjížděla jako spráskaný pes. Střeleckou slinu chytil především obránce Kružliak, který konto soupeře zatížil dvěma brankami, byť jedna byla z penalty. Dalšími střelci byli Haskić a Lačný. A co povídá Kružliak k samotnému zápasu s Evertonem? „My budeme robiť všetko preto, aby sme sa pokúsili o malý zázrak.“

Kapitánem typu a suverénně nejznámějším hráčem týmu je Marek Sapara, bývalý reprezentant. Ten včera (v pondělí 31. 7.) oslavil své 35. narozeniny. Přejeme mu hodně zdraví, štěstí a gratulujeme mu k pěknému dárku z neděle, protože opožděný dárek ve čtvrtek nepřijde, ač si to výslovně přeje.

Co hosté? O víkendu přátelský zápas neměli, takže se věnovali tréninku. Přestupové spekulace patří jinam, ani jeden hráč není v karetním ohrožení a také všichni zvládli zápas ve zdraví. A jaké by mohla být sestava? No, rozhodně jiná, než se čekalo. Scénář „doma vyhrajeme o tři nebo čtyři góly, takže v odvetě nasadíme mladíky“ se nekonal a konat nebude. Koeman bude proto muset nasadit silnější sestavu, zřejmě s Rooneym v základu. Slovenští fanoušci se ho tedy dočkají… A kdo by ještě mohl hrát od začátku? Nabízí se třeba Pozrimuž či Pickford.

Utkání vysílá přímým přenosem stanice STV2.

A teď mě omluvte, musím zcela v souladu s dnešním počasím připravit tomu adekvátní vědomostní kvíz na sraz.

Co: MFK Ružomberok – Everton FC, 3. předkolo Evropské ligy, odveta
Kdy:
3. 8. 2017 od 20:45 SEČ
Kde:
Stadion Pod Čebraťom, Žilinská cesta 21, Ružomberok (kapacita: 4870)