Nikola Vlašić posledním přírůstkem přestupového léta

31/08/2017 0 Od Javor

Chorvatské křídlo zjevně ohromilo vedení Evertonu ve vzájemných zápasech v předkole EL – a tak ho za 8 milionů liber koupili.

Co tedy ještě o Vlašićovi víme? Pochází z atletické rodiny, táta drží rekord Chorvatska v desetiboji a kdo je Blanka Vlašićová, to ví snad každý sportovní fanda (ano, jsou tam i nějaká ta zlata z ms). Starší sestra je pochopitelně pyšná na úspěch mladšího bratra, což momentálně dává extaticky najevo jak na Twitteru, tak na Instagramu.

Ale to jsem trochu odbočil, zpět k Nikolovi. Nabídku na přestup do PL měl již loni, ale rozhodl se po poradě s tátou ještě jednu sezónu zůstat. Udělal dobře, kromě pravidelného herního vytižení povýšil i v rámci hierarchie klubu, konkrétně na zástupce kapitána. V Hajduku odehrál tři sezóny, celková bilance je 13 branek ve 120 zápasech. Nic moc, když vemu v úvahu, že hrál křídlo, případně desítku. (A chorvatská liga není zrovna známá velmi kvalitními obranami.) Nakonec tedy v konkurenci AC Milán, Arsenalu a Chelsea uspěl Everton. Vybral si dres s číslem 27.

A jak se na margo přestupu vyjadřuje sám hráč? „Když vás chce manažer jako Ronald Koeman, tak není o čem. Přišel jsem sem kvůli němu, kvůli pověsti klubu, kvůli hráčům. Je to životní šance. PL je nejlepší lig na světě a Everton je jeden z nejlepších klubů v Anglii.“

Nikola Vlašić podepsal smlouvu na pět let.