Leicester City – Everton 2:0

30/10/2017 0 Od BlueBlooded

Koeman alebo Unsworth, je to jedno. Toffees nevedia ako gól dať, nie to ešte nedostať. A to bude práve práca pre budúceho manažéra. Kto si trúfne

Povedzme si úprimne, David je skvelý človek a Evertonian. Ale na to, aby dostal naše Karamelky z najväčšej šlamastiky za posledných 13 rokov, pravdepodobne nemá a na druhú stranu, bolo by to k nemu aj nefér. Lenže už sa to deje a z kolotoča sa jazdy neodporúča vyskakovať. Veď načo aj? Je to jeho obľúbený…

Po dobrom, nádejnom výkone proti pohárovej Chelsea, sa črtali obrysy lepších výhliadok do budúcnosti, no ružové okuliare nám strhli už pri príchode na Filbert Way. Líšky v skvelej nálade vybehli na trávnik pod vedením už bývalého manažéra Saints, Puela. Ten naordinoval dobré, známe, osvedčené a vo formácií 4-4-1-1 tak kontroval rovnaký nápad hostí. Alebo tomu bolo naopak? Možno. Isté je, že Everton znova raz musel zo zápasu na zápas meniť štýl hry.

A to bola chyba. Opäť. Záloha hráčov v pyžamovom bola biedna, pozične nedisciplinovaná a občas dokonca zívala prázdnotou. Presne ako pri prvom góle. Po odvrátenej štandardnej situácií si Davies neporadil s bleskovým Grayom, ktorý ďalej bez problémov obišiel úplne nezmyselne vybiehajúceho Ganu. Výsledok znamenal prečíslenie päť na tri a gól v našej sieti. 1:0. V živote som nevidel tak Rooneyho šprintovať. Leicester si ďalej robil čo chcel a onedlho pridal druhý kúsok na svoje konto. Znova bol pri tom Gray, ale tentoraz v úlohe strelca. Po obídení Daviesa vystrelil na bránu a Kenny, chtiac odkopnúť spočiatku nevinnú loptu, zluftoval a Pickord na reakciu nárok nemal. 2:0.

To bol v podstate koniec zápasu pre Everton. Nádejné šance nepremenili DCL, na ktorého plecia sa toho nakladá už príliš, jediný nebezpečný Mirallas, ktorý sa odváži strielať a Lennon. Ten si dobrými zábehmi vypýtal regulérnu penaltu, ale donebavolajúca nespravodlivosť ostala nevyslyšaná. V druhom polčase nám bolo darované veľké držanie lopty, avšak k ničomu, pretože sme si jediných nebezpečných hráčov vystriedali, ešte z nebezpečnejších postov. Unsworth logicky posilnil zálohu, ale na úkor šírky ihriska. A my už vieme, že cez stred, aj keby sme mali všetkých záložníkov sveta (čo skoro máme), to jednoducho nepôjde…

Muž zápasu: Demarai Gray (Sky/BBC)

Zaujímavé štatistiky:

• Everton už 2x túto sezónu nominoval do základnej zostavy až 8 hráčov z Anglicka. To sa nestalo celých 780 zápasov PL. Naposledy na Štefana 1997, proti Manchesteru United.
  • V prvých 10 ligových kolách Toffees neinkasovali 20 gólov od sezóny 1994/95. Vtedy 22.
  • Od začiatku minulej sezóny sa v lige do kráľovskej modrej oblieklo až šesť hráčov pod 20 rokov. Žiadny iný klub nevyužíva mládé prospekty viac.
  • Líšky si z posledných 2 kôl PL odniesli 6 bodov. Rovnaký počet, ako z ich prvých 8 kôl.

Ohlasy po zápase:

D. Unsworth – „Chcel som hrať s dvomi útočníkmi, dominovať v zálohe a sposobiť tým Leicesteru problém. Ale v prvom polčase sme mali od toho ďaleko. Prvý gól ma sklamal. Preberali sme tieto odvrátenia štandardnej situácie pred zápasom. Vedeli sme, že sú v tom naozaj dobrí. Cez polčas som teda nadšený nebol. Takýto výkon som neočakával. Mali sme trochu strach, z nejakého dôvodu sme boli stiahnutí a to sme si vraveli o hraní s nohou na plyne. V druhom polčase som chcel pridať zálohe dominanciu, takže sme prešli na diamantovú zálohu s extra záložníkom a extra útočníkom. Zdá sa, že to fungovalo a viac sa nám darilo. Potrebujeme pár výhier, aby sa všetci dostali späť do normálu, nabrali sebaistotu, lebo teraz tam očividne nie je. V nedeľu to bude kľúčový zápas doma proti Watfordu.“

C. Puel – „Som ohromený. V prvom polčase sme hrali veľmi dobre, hráči si rozumeli a plynul z toho fantastický prvý gól. V tom druhom to bolo ťažšie, pretože Everton je dobrý tím a snažili sa dostať späť do zápasu. Je to vynikajúci výsledok.“

Góly:18´ Vardy, 29´ Gray

ŽK: 20´ Davies,65´ Gueye

Leicester City FC:Schmeichel – Simpson, Morgan, Maguire, Fuchs, Gray, Iborra, Ndidi, Chilwell (83´Albrighton), Mahrez (75´Okazaki), Vardy (90´Iheanacho)

Everton FC: Pickford – Kenny, Jagielka, Williams, Baines, Lennon (46´Niasse), Gueye, Davies, Mirallas (46´Baningime), Rooney (74´Sigurdsson), Calvert-Lewin

Rozhodca: Andrew Marriner

Počet divákov:31 891, King Power Stadium (Leicester)