Swansea City – Everton 1:1

15/04/2018 0 Od BlueBlooded

Remíza na ihrisku súpera ohrozeného zostupom býva vďačná. Teda aspoň Sam Allardyce si to myslí. Lenže fanúšikovia po ďalšom neambicióznom výkone majú dosť.

Evertonians, a najmä tí v hľadisku, mali toho pri včerajšom výlete už naozaj dosť. Mužstvo hrá bez tváre, manažér bez odvahy a výsledky, už aj bez psychického tlaku sa nedostavujú. Odmietanie šancí pre hráčov mimo zorného poľa pre záchranu vlastnej kože. Odkedy je Everton sebecký?

Na domácom štadióne Labutí vybehla takmer rovnaká zostava ako pri Merseyside derby, jedinou výnimkou bol návrat Gueyeho do základu, na úkor Toma Daviesa. Ako ste mohli extrapolovať, hrali sme s dvoma defenzívnymi záložníkmi a už nie najrýchlejším Rooneym. Výsledok? Nulová kontrola hry, tridsaťtri minút bez strely (nie na bránu) a šťastný gól, odobrený rozhodcovskými hodinkami na technológiu bránkovej čiary. Bezprostrednosť divákov to vždy zhrnie najlepšie:

„One nil and we are fucking shit!”

Gól padol až po nešťastne nepremenených, skoro tutovkách Swans, ktoré si mohli schovávať hlavy pod krídla. Toto rozhodne nebol ich deň. Naopak, naša chvíľa prišla po akcií Colemana z pravej strany. Centrom našiel naľavo Bolasieho, ktorý pálil z half-voleja do brankára, ten vyrazil akurát do rany Gueyemu, a jeho pokus nabral smer Fabiansky – Naughton a až za bránkovú čiaru. Tam ju odkopnúť už nestihol Mawson. 0:1. Domáci sa snažili o odpoveď a stupňovali tlak aj po prestávke. V druhom polčase sme boli opäť svedkami jednoduchých ale skvelých chorálov zo sektora hostí. Na zvieranie krídel Swansea Big Sam reagoval neskoro a nesprávne, začo si vypočul nasledovné:

„Fuck off Sam Allardyce!“

Eskalácia úsilia mužstva v bielom nadobudla bod zlomu a po chvíľke pinkania si v šestnástke, nad hlavami prizerajúcích sa hráčov Evertonu, padol druhý gól stretnutia. Coleman odkopol loptu len k najbližšiemu hráčovi súpera, ten vrátil loptu do ohňa a mladší z bratov Ayewovcov vsietil z uhľa. 1:1. V 74. minúte mohol Coleman odčiniť zaváhanie, ale vo svojom odvážnom výbehu do malého vápna dokázal trafiť len brvno po skvelej prihrávke od Tosuna. Škoda, pretože ani solidárne striedanie Vlašiča tri minúty pred koncom už k ničomu neviedlo.

Muž zápasu: Jordan Ayew (BBC/Sky)

Góly: 43´ Naughton (vlastný), 71´ Ayew

ŽK: 55´ Ayew, 92+3´ Baningime

Swansea City FC: Fabiansky – Naughton, Fernandez, Mawson, Olsson, Ki (65´Abraham), King, Carroll, Narsingh (46´Dyer), Ayew, Ayew

Everton FC: Pickford – Coleman, Keane, Jagielka, Baines, Gueye (69´Baningime), Schneiderlin, Rooney (87´Vlašič), Walcott, Tosun, Bolasie (76´Mori)

Rozhodca: Lee Mason

Počet divákov: 20 933, Liberty Stadium (Swansea)