ATV Irdning – Everton 0:22

15/07/2018 0 Od BlueBlooded

Toffees vo svojom prvom nesúťažnom zápase pod vedením Marca Silvu vyhrali s basketbalovým náskokom. Pozitíva? Čakajú nás aj ďalšie zápasy. Dúfajme, že tentoraz už „prípravné“.

Nie, zrak vás neklame. Jediné, čo vás mohlo, bola tabuľa ukazovateľa stavu na súperovom štadióne, ak ho môžem súperom nazvať, ktorá mala problémy poradiť si so skóre väčším ako 20. Preto na konci tohto (priateľského?) stretnutia svietil pomer 2:2. Kiež by, pretože narýchlo nájdenému oponentovi diametrálneho kalibru sme sa odvďačili zahanbujúcim výsledkom a je mi až trápne rozoberať ako, kedy a prečo sa tak stalo.

Takže sa nebudem pridávať k omieľaniu prekonaného 133 ročného rekordu, ktorý patril výhre z roku 1885 v Liverpool Senior Cupe nad New Ferry. Pre upresnenie, je to súťažný turnaj tímov z okolia Merseyside, v ktorom Everton už minimálne v tomto miléniu nasadzuje rezervné tímy, no aj tak sa stále drží na čele v počte prvenstiev (46).

Brať do úvahy výkony hráčov nedáva zmysel a ak si niekto odniesol nejaký poznatok, tak jedine ten, že naháňanie vlastného ega uspokojí len dočasne a povrchovo. Silva pred zápasom hráčom naznačil kvalitu súpera, a hoci sám takú nízku neočakával, pripomenul, o čo má naozaj isť a teda aj išlo. Možno domáci videli viac pozitív. Zviditeľnenie sa, zážitok na celý život, výprask na dva. Klady pre hostí z Anglicka? Ja osobne nevidím žiadne, okrem kondičnej prípravy cez týždeň v skvelom prostredí. A vy?

Up The Toffees !!!

Góly: 5´ Baines, 8′ Holgate, 13′ Keane, 14′ Tosun, 16′ Tosun, 17′ Lookman, 29′ Lookman, 33′ Tosun, 36′ Lookman, 45′ Tosun, 48′ Mirallas, 50′ Mirallas, 52′ Mirallas, 59′ Mirallas, 71′ Niasse, 73′ Vlasic, 75′ Niasse, 80′ Mirallas, 81′ vlastný gól, 83′ Niasse, 85′ Vlasic, 89′ Niasse

Everton FC 1.polčas: Stekelenburg – Coleman, Holgate, Keane, Baines; Schneiderlin, Davies, Dowell; Sandro, Lookman, Tosun

Everton FC 2.polčas: Hewelt – Kenny, Williams, Jagielka, Robinson, Besic, Vlasic, Connolly, Martina, Niasse,  Mirallas