Osmý ročník CEE Cupu: Everton přijíždí obhájit vítězství

17/07/2018 0 Od Javor

Evertonská osmnáctka se ambicemi netají. I proto má v týmu hvězdy jako Gordon, Simms či Žuk. A oficiální stránka klubu nedávno uvedla, že stoper Ouzounidis podepsal první profi smlouvu.

Sparta měla asi tak deset let zpátky dobrý nápad. Uspořádat každoročně na konci července dorostenecký turnaj. Nápad se ujal a kdo tedy chce vidět slušný fotbal této věkové kategorie, tak již pravidelně míří na Strahov podívat se na budoucí hvězdy. A když byl Everton i letos pozván, tak šlo o snadné rozhodování.

Pro letošek byli Toffees zařazeni do skupiny B. Jejich soupeři jsou Slavia, Beşiktaş Istanbul a nakonec Academia De Fotbal Sport Team. Pod tímto složitým názvem se skrývají fotbalisté z Bukurešti. Ti na poslední chvíli nahradili Real Sapphire. Důvod? Ten je celkem jednoduchý. Nigerijci z Lagosu nedostali víza. Čistě pro doplnění – skupinu A tvoří kromě pořádajícího oddílu Palmeiras, Nitra a FK Sarajevo.

Nižší počet týmů ovlivnil samozřejmě i herní systém. Což o to, ve skupině to je samozřejmě každý s každým, ale je zrušeno semifinále. Místo něj si vítězové zahrají proti sobě ve finále, týmy z druhých míst o bronz atd.. Každý účastník má tedy zajištěny čtyři zápasy, které budou odehrány v šesti až sedmi dnech.

Kdy a s kým Everton ve skupině hraje? Turnaj začíná pro Everton mačem proti Slavii ve středu 25. července, výkop je ve čtvrt na čtyři. Po dni pauzy se střetnou s jistě ostře nabroušenými tureckými šavlemi a skupinu zakončí utkáním proti Rumunům. Obě utkání začínají v půl šesté a všechny zápasy se hrají na stadionu Evžena Rošického. Finále je na programu v úterý 31. července na Dannerově stadionu a je od 18 hodin vysíláno přímým přenosem na stanici ČT Sport. Zbylé zápasy o umístění se hrají o den dříve na stadionu v Nebušicích. Vstup je zdarma, pouze na finále stojí lístek stovku.

P. S. Cituji přímo z článku na oficiálním webu. „Everton FC je jedním z nejúspěšnějších britských klubů, který dokázal vyhrát devětkrát Ligový pohár EFL, pětkrát nejvyšší anglickou ligu a jednou dokonce Evropskou ligu UEFA.“ Ach tak.