Everton – Wolverhampton Wanderers 3:2

01/09/2019 14 Od BlueBlooded

Domáca nepriestrelnosť skončila, no neporaziteľnosť v Goodison Parku pokračuje. Karamelky si v divokom dueli vystrieľali víťazstvo zásluhou Richarlisona a Iwobiho.

Rovnako ako Iwobi, aj Delph s Keanom sa dočkali domáceho debutu v základnej zostave. Postaral sa o to vydarený stredajší zápas proti Lincolnu, v ktorom pri víťazstve 4:2 oslnili všetci traja. Na ligovú lavičku tak poputoval Calvert-Lewin, Bernard a Schneiderlin. Prekvapuje však, že na súpiske chýbali Walcott s Daviesom.

Úvodný hvizd odštartoval zbesilý priebeh a domáci fanúšikovia sa už v piatej minúte tešili z gólu Richarlisona. Brazílčan s podporou rodiny v hľadisku umiestnil loptu do siete po zmätkoch hosťujúcej obrany. Malú domov vyrazil brankár do Keana, od ktorého sa lopta odrazila priamo k strelcovi na hranici šestnástky.

Dobrá ukážka pressingu. Tento herný prvok bol dnes veľmi dobre predvádzaný hráčmi v modrom, čo podľa mojej mienky mala na svedomí aj prítomnosť mobilnejšieho Delpha v strede poľa. Radosť nám ale už o štyri minúty zobrala vyrovnávajúca dorážka Saissa.

Ten sa k nej dostal potom, ako Traoré prenikol do vápna a poslal priečnu prihrávku cez päťku. Inkasovanie môžeme pripísať chybe Digneho, ktorý podcenil napádanie Traorém, a miesto odpratania lopty do bezpečia sa postaral o jej stratu a doslovné prevalcovanie jedným z najrýchlejších a najsilnejších hráčov Premier League.

Zaskočenosť Toffees sa nekonala a stav takmer okamžite menil Iwobi. Po peknej akcii si Sigurdsson našiel loptu na pravom krídle a odcentroval na hlavu voľného čísla sedemnásť. Tentoraz pri bránení zlyhal hrdina predchádzajúceho gólu, Traoré. Ak niekto čakal nezáživné stretnutie, musel sa pristihnúť so širokým úsmevom.

No ale raketový štart do polčasu vystriedal mierny úpadok. Očakávaný vzhľadom na nasadenie a vývoj. Celkovo sa obraz hry javil vyrovnaný, až na optickú prevahu Evertonu. Mužstvo Marca Silvu sa ale muselo mať na pozore zakaždým, keď sa Vlci priblížili na dostrel. Najmä Digne už nebol taký smelý.

Po prestávke sa misky váh prikláňali raz na jednu, raz na druhú stranu. Až do momentu, kedy sa do toho vložil Jimenéz a hlavičkou vyrovnal po dlhom vhadzovaní. Lenže domáci boli opäť schopní zareagovať a dvojité striedanie tomu pravdepodobne len pomohlo. V 80. minúte si na center Digneho naskočil Richarlison a zápas bol spečatený aj napriek červenej karte Bolyho v nadstavenom čase.

Muž zápasu redakcie: Richarlison

Góly: 5´ Richarlison, 9´ Saiss, 12´ Iwobi, 75´ Jimenéz, 80´ Richarlison

Žlté karty: 38´ Vinagre, 44´ Jimenéz, 49´ Boly, 58´ Bennett, 63´ Delph, 90+4´ Neto

Červené karty: 90+5´ Boly

Wolverhampton Wanderers FC: Patricio – Bennett, Coady, Bolly – Traoré, Saiss (59´Moutinho), Neves (84´Neto), Dendoncker – Cutrone (68´Jota), Jimenéz

Everton FC: Pickford – Coleman, Keane, Mina, Digne – Gomes, Delph – Richarlison, Sigurdsson, Iwobi (76´Bernard) – Kean (76´Calvert-Lewin)

Rozhodca: Anthony Taylor

Počet divákov: 39 374, Goodison Park (Liverpool)