Preview: Everton – West Ham

18/10/2019 0 Od Javor

Po reprezentační přestávce se vrací liga. A pokud se nevyhraje, tak dost možná i Chmurný žnec.

8 zápasů, 7 bodů, 6 vstřelených branek a 4 ligové prohry v řadě. Bilance portugalské odpovědi na Colina Farrella je vskutku tristní, a tak se není co divit, že se fandové předhánějí v tipech na den jeho vyhazovu. Někteří mu dávají tři zápasy, jiní mluví o tom, že případná zítřejší nevýhra bude jeho poslední ve funkci. Ať tak či onak, Everton čeká zápas, který musí vyhrát. Momentálně by totiž sestupoval.

A do tohoto marasmu přijíždí West Ham. Kladiváři jsou celkem v klidu, se dvanácti body se vyhřívají na osmé příčce. Již v této sezóně získali skalp Manchesteru United a rozhodně si brousí zuby na dovoz všech tří bodů na Olympijský stadion. Navíc se vrací již uzdravený Declan Rice. K dispozici jsou i Cresswell a Snodgrass. Jedinými absentéry tak zůstávají Michael Antonio, Lukasz Fabianski (oba stehno) a novozélandský stoper Winston Reid (koleno).

Trest za vyloučení v minulém zápase si bude odpykávat Seamus Coleman, kterého nahradí Djibril Sidibé. S drobným zraněním třísla se vrátil z reprezentační přestávky Cenk Tosun, o nasazení Delpha se rozhodne před zápasem. Pokud by nemohl hrát, tak se nejspíše Marco Silva rozhodne dát důvěru dvojici Schneiderlin-Gomes. Záhadné ignorování Daviese by tak pokračovalo.

Sestava? Brankář a obrana jsou jasní, mohl by nastoupit Iwobi na pozici podhrota místo Sigurdssona. Jiné změny nečekám (DCL a Bernard v základu).

Co: Everton FC – West Ham United FC, 9. kolo Premier League
Kdy: 19. 10. 2019 od 13:30
TV: Přímý přenos na stanici Premier Sport
Kde: Goodison Park, Liverpool
Rozhodčí: David Coote – Stuart Burt, Nicholas Hopton Čtvrtý rozhodčí: Geoff Eltringham
Videorozhodčí: Martin Atkinson Asistent videorozhodčího: Constantine Hatzidakis