Everton – Bournemouth 1:3

27/07/2020 2 Od BlueBlooded

Súper zostúpil, ale nie zásluhou domácich. Po plážovom výkone končia preto Karamelky ročník 2019/20 na 12. mieste. Najhoršom umiestnení od sezóny 2003/4.

V poslednom zápase dostal neprekvapivo šancu od začiatku Moise Kean. Pre Taliana to bol prvý štart od 21. januára, dátumu, kedy naposledy strelil svoj prvý a jediný gól za Everton. Hralo sa proti Newcastle United a naši domáci dokázali prísť o dvojgólové vedenie. Tentokrát si ale podobnú výhodu na zahodenie nevypracovali.

Naopak, už v 12. minúte čelili pokutovému kopu po ruke Richarlisona. King ju s prehľadom premenil na 0:1 a Everton musel odpovedať. Netrvalo to našťastie dlho. Coleman vysunul na úrovni päťky Walcotta a ten krížom cez našiel osamoteného Keana, pre ktorého dorážka do prázdnej nepredstavovala problém. 1:1.

The Cherries ale boj na diaľku o záchranu nevzdávali. Tesne pred odchodom do šatní zahrali štadardku a Solanke vyskočil k lopte najbližšie, čím ju usmernil k vzdialenejšej tyči na 1:2. Desať minút pred koncom potom už stačilo Stanislasovi len podupkať vo vápne a vystreliť malú plachú na Pickforda. Snáď už bývalá anglická jednotka v bráne, ako aj v Evertone, ju zľudovelo pustila za svoj chrbát pre konečných 1:3.

Toto stretnutie si však budeme pamäť pre niečo iné. Posledný zárez z lavičky pre tridsaťpäťročnú ikonu Leightona Bainesa, pravý športový vzor nielen pre Evertonians, ale pre všetkých fanúšikov futbalu, a aj kolegov z profesie. Za takmer dekádu a pol služieb v kráľovskej modrej patrí veľké a večné…

Thank You Bainesy ?

(foto zdroj: Catherine Ivill/Getty Images)

Zostrihy: Everton TV

Muž zápasu: Joshua King (Sky) / Diego Rico (BBC)

Góly: 13´ King (penalta), 41´ Kean (Walcott), 45+1´ Solanke (Rico), 80´ Stanislas (King)

Žlté karty: 79´ Keane

Bournemouth AFC: Ramsdale – Smith, Cook, Kelly, Rico – Brooks (64´ Stanislas), Gosling, Lerma, King (88´ Wilson) – Solanke (64´ Billing), Wilson

Everton FC: Pickford – Coleman (58´ Sidibé), Keane, Branthwaite, Digne (70´ Baines) – Davies (70´ Bernard), Gomes – Walcott (58´ Gordon), Sigurdsson, Richarlison – Kean (70´ Calvert-Lewin)

Rozhodca: Chris Kavanagh Počet divákov: bez divákov, Goodison Park (Liverpool)