23/11/2020 3 Od Javor

Hodnocení hráčů po těsné výhře nad Fulhamem. Názory jsou zaujatého charakteru a nemusí se shodovat s realitou. Doporučuje se komentovat podobným způsobem.

Obrana:

• Pickford (GK) – normální, solidní výkon od brankářské jedničky. Co měl chytit, to chytil, za góly nemohl = 7
  • Iwobi (RWB) – normálně křídlo, které umí i ze středu záložní řady, pro toto utkání solidní pravý obránce. Spolu s Dignem a Calvertem-Lewinem patřil mezi tři nejlepší, dozadu si odehrál své a především v první půli dobře podporoval útok = 6,5
  • Godfrey (CB) – je vidět, že se musí adaptovat, směrem dopředu byl neškodný, zavinil penaltu, ze které branka naštěstí nepadla = 5,5
  • Mina (CB) – ze stoperské trojice byl určitě nejslabší, potvrzuje svoje spíše průměrné kvality. Jeho nešikovná teč (a není to poprvé) se navíc podepsala na druhém gólu Fulhamu, doby, kdy byl aspoň nebezpečný hlavičkář při útočných standardkách, jsou pryč = 5
  • Keane (CB) – organizaci obrany zvládl, Fulham nebyl puštěn do vyložené šance, ale i on se svezl s horším výkonem ve druhé půli = 6
  • Digne (LWB) – dvě přihrávky na gól při výhře 3:2, to od svého krajního obránce chcete, hlavně kvůli tomu druhý nejlepší hráč týmu = 7

Záloha:

• Doucouré (CM) – je dost, že se naše osmička konečně trefila, i hlavička to byla pěkná, ale také jeden z hlavních viníků špatného výkonu ve druhé půli, nechává obrovské mezery před obranou = 6
  • Allan (CM) – už má za sebou lepší utkání, hodně na něm byla znát únava z reprezentace, stejně jako Doucouré je vinen obrovskými mezerami před obranou, což je primárně jeho práce, měl být střidán = 5,5

Útok:

• James (RW) – zjevně si rozumí s Dignem, kolumbijská desítka si připsala na své konto dvě druhé asistence, měl být střídán dřív kvůli únavě (viz Allan), do budoucna je nutno vyřešit, jak to bude s jeho bráněním, případně kdo bude bránit místo něj, soupeři se jeho nevracení naučili využívat = 6,5
  • Calvert-Lewin (ST) – dvě branky od svého hroťáka při výhře 3:2 samozřejmě chcete. Opět ukázal, jak skvěle umí zakončovat jedním dotekem, je první v tabulce střelců.  Nedivím se, že je přirovnáván k Linekerovi, „zalepit“ balon taky umí moc pěkně = 7,5