Everton – Manchester United 0:2

24/12/2020 5 Od BlueBlooded

Frustrujúci výkon, plný nesústredenia, laxnosti s lepším súperom, nás vyprevadil z pohárovej súťaže, ktorú sme nikdy nevyhrali. A Ligový pohár sa hrá od sezóny 1960/61.

Už keď Ancelottimu na striedačke vypadáva žuvačka z úst, viete, že niečo nie je s kostolným poriadkom. Preto som aj uvažoval, či nasadiť tvrdú cenzúru na webe a nekaziť si tým Vianoce, no redaktorský inštinkt zvíťazil. Aspoň čiastočne, lebo rozpitvávať zlý výkon The Toffees je to posledné, čo chcem na Štedrý deň robiť, poťažmo ak som celý deň hladný. Pod stromček sme teda postup nedostali…

Everton nastúpil s tromi obmenami v zostave. V bráne Olsen, pred ním napravo Coleman a v zálohe Gomes. United naopak zvolili až deväť zmien, no obraz hry ukazoval zrkadlovo. Prvú polhodinu sme vyzerali ako počas letnej prípravy, neschopní poskladať kombináciu čítajúc aspoň tri presné prihrávky.

Manchester bol pre zmenu živý, nebál sa hrať na jeden dotyk, a už vôbec si nerobil ťažkú hlavu z chorálov „Oh Manchester is full of shit“. Veľmi ľahko sa mohol ujať viacgólového vedenia, lenže zbytočné fintičky a ponúkanie lepších príležitostí spoluhráčom sa občas nevypláca. Aj preto bol stav až do záveru stretnutia 0:0.

Hodnotenia hráčov si nechám na zajtra, nechcem byť príliš zlý (…mhmm, cítim rybu!), ale pochvalu si veľa z nich nezaslúži. Naše šance a nenádejné akcie môžete nájsť v zostrihoch, ku ktorým prikladám aj link na celý zápas. Pozor, kvôli autorským právam bude jeho funkčnosť len dočasná, takže kto zmeškal, nech sa ponáhľa.

Súper nám zlomil väz až dve minúty pred koncom riadneho hracieho času. Martial prihral kolmo Cavanimu a ten úplne jednoducho, bez zásahu prihliadajúcich obrancov, vystrelil ľavačkou z hranice veľkého vápna a rozvlnil Olsenovu sieť – 0:1. Aké jednoduché, povedal by nejeden a pri jednom ani neostalo.

Pri snahe vyrovnať vrhli modrí všetko dopredu, takže sa nevyhnutne zrodili úniky United, z ktorých jeden znamenal konečný verdikt 0:2 – Tosun stratil loptu po pokazenej prihrávke na šesť metrov a Rashford s Martialom si dali rady s rezignovanou obranou. To už bolo aj celkom trápne, takže si užime Vianoce priatelia. V sobotu nás čaká posledný Sheffield a to zaváňa kapustnicou nevyhnutným stroskotaním.

Štatistické okienko:

• Everton v druhom polčase nedokázal zaregistrovať ani jednu strelu na bránu, keď si Gylfi Sigurdsson pripísal 42 percent všetkých striel svojho tímu počas celého zápasu (3/7).
  • United sú prvým tímom, ktorý vyhral na Evertone dvakrát v tej istej sezóne od Chelsea v kampani 2007/8.
  • Cavaniho víťazný gól stretnutia vzišiel z jeho štvrtej strely na bránu v zápase, čo je o jednu viac, ako sa celému Evertonu dokopy podarilo.

Carlo Ancelotti:

„Sme sklamaní, pretože to bola pre nás dôležitá súťaž. Neľutujeme nič, tím predviedol dobrý výkon. Mali sme ťažký úvod, ale po 20 minútach sme mali defenzívnu kontrolu. V druhom polčase sme nedávali žiadne príležitosti tímu, ktorý je skutočne silný. Bránili sme, boli sme dobrí až do konca, boli sme blízko k penaltám, ale každopádne žiadne výčitky, absolútne.“

Zostrihy: fullmatchesandshows.com

Muž zápasu: Edinson Cavani (Sky / BBC)

Góly: 88´ Cavani (Martial), 90+6´ Martial (Rashford)

Žlté karty: 57´ Pogba, 90´ Tuanzebe, 90+1´ Martial, 90+6´ Shaw

Manchester United FC: Henderson – Tuanzebe, Bailly, Maguire, Telles (84´ Shaw) – Pogba, Matić – Greenwood (67´ Rashford), Fernandes, Van de Beek (67´ Martial) – Cavani

Everton FC: Olsen – Coleman, Keane, Mina, Godfrey – Doucouré (89´ Tosun), Gomes (58´ Davies) – Iwobi, Sigurdsson, Richarlison (56´ Bernard) – Calvert-Lewin

Rozhodca: Andrew Madley  Počet divákov: 2000, Goodison Park (Liverpool)