Everton – Rotherham United 2:1 (pp)

09/01/2021 1 Od BlueBlooded

120 minút veľkého trápenia v Goodison Parku. Našťastie, víťaznú pečať stretnutia dal Doucouré, hneď na začiatku predĺženia. Máme sa pred ligou proti Wolves obávať?

Tak sa zdá, že Evertonu dlhé prestoje neprospievajú. Hráči hrdzavejú, výkony sú prchavé, a celkový dojem pôsobí nenamazane. Presne tohto sme sa dočkali po ôsmich dňoch voľna. Fanúšik aby normálne začal ľutovať, že zápas s The Citizens sa odložil, a Karamelky tak prišli o možný výprask. Nemuseli by ho dostať, ale momentálne mám pocit, že by sa im zišiel. Budíček! Je nový rok…

Náš súper z druhej ligy sám spravil šesť zmien v základnej zostave, Everton ho tromfol, až osem hráčov sledovalo duel z lavičky, či z tribúny. Ospravedlnenie za predvedený výkon to však nie je. Na ihrisku totiž bolo v modrom stále dostatok reprezentantov národných výberov, aby to spravilo papierový dojem na nejeden tím v Premier League. A v tom je problém. Mená sú vždy len na papieri, výkony na ihrisku.

Prvý polčas

The Toffees nezačali zle. Vyzerali, že majú našliapnuté na jasnú záležitosť. Gordon pozvŕtaval obrancov, hral čo najkolmejšie, a tak aj vznikol gól už v 9. minúte. James zmiatol nábehom stred poľa, čím otvoril uličku pre prihrávku Gordona Tosunovi, ktorý s prehľadom preloboval hosťujúceho Blackmana v bráne.

Skorý stav 1:0 sa nám ale navýšiť nepodarilo. Upustili sme od urgencie, začali sme kaziť a súperovi to zdvihlo sebavedomie po vlastných problémoch. Zhruba od 20. minúty sme sa totálne opustili a odovzdali sme sa do rúk skvelých zákrokov Olsena. Aj preto Mlynári z Rotherhamu odchádzali do šatní s väčším počtom striel mimo, aj na bránu, a piatimi rohmi. Modrí nezahrali ani jeden.

Druhý polčas

Ten bol ešte horší ako prvý a snáď nezaznamenal jedinú súvislú pasáž tlaku domácich. Prehraný hlavičkový súboj Gomesa s Daviesom proti Lindsayovi rezultoval v útok na našu bránu. Stihol sa tam síce vrátiť Tom, ale jeho nepresvedčivá hlavička akurát vrátila Olosundeho do hry. Američanovi sa nejakým zázračným spôsobom podarilo z tupého uhla vystreliť na bránu, a všetkých prekvapiť. 1:1

Následne nasledovalo postupné vystriedanie až štyroch hráčov Evertonu, no Ancelottimu to želaný efekt absolútne neprinieslo. Prvý roh sme zaknihovali až v 73. minúte zo zúfalej odrazenej strely Jamesa. A Kolumbijčan takmer pripravil víťazný gól po štandardke, lenže VAR našiel úspešne zakončujúceho Turka v ofsajdovom postavení, ktoré by sme mohli považovať za ultra marginálne.

Predĺženie

Pre pandémiu koronavírusu sú reprízy zápasov zakázané kvôli hustému programu. Ale aj naťahovanie útrap podľa mňa nemá vo futbale význam, som viac fanúšik dramatického rozuzlenia za pomoci pokutových kopov, ale k tým sme nedostali. Miesto nich už po troch minútach dal bodku za zápasom Doucouré, po brilantnej prihrávke Jamesa Rodrígueza, na 2:1. Za zmienku stojí aj tyč Bernarda… Moment! Vlastne nestojí, mal dať gól. Takže, to je odo mňa všetko, čítame sa v štvrtom kole!