Wolverhampton Wanderers – Everton 1:2
12/01/2021Everton v improvizované sestavě vydoloval tři cenné body z Molineux Stadium a v tabulce se opět přiblížil ligové špičce.
Kvůli absenci útočné opory Calverta-Lewina a nedostatečné kondici Richarlisona, který po svalovém zranění usedl na lavičku náhradníků, sáhl Carlo Ancelotti k improvizovanému rozestavení 4-4-2, kdy obranou řadu tvořili čtyři stopeři, levý bek Digne hrál na křídle a v útoku se kreativně motalo duo ofenzivních záložníků James-Sigurdsson.
Překvapivý mišmaš zafungoval již v šesté minutě. James přenesl hru na levou stranu, odkud Digne poslal z prvního doteku centr do vápna, jenž volejem uklidil do brány Iwobi – 0:1. Pěkná akce a první Nigerijcova ligová trefa po roce a půl.
Vedení Toffees ale vydrželo pouhých osm minut. Rayan Aït Nouri se prohnal v šestnáctce kolem Doucourého a jeho centr uklidil do sítě Rúben Neves – 1:1. Rovněž pěkná akce.
Domácí vyrovnání povzbudilo a po další kombinaci musel Pickford zasahovat proti Silvovu zakončení. Toffees naštěstí převahu domácích poměrně záhy uťali nadějnou šancí, škoda jen, že Iwobi v dobré pozici po Jamesově vysunutí střílel pouze do prostoru připraveného brankáře Patrícia.
Do konce prvního poločasu se vesměs hrála vyrovnaná partie bez větších příležitostí.
Nahánění míče bez výraznějšího ohrožení jedné, či druhé brány nakonec vydrželo oběma účastníkům až do 70. minuty. To se svou typickou ranou z dálky prezentoval Ruben Neves, k senzačnímu gólu ale chyběl nějaký ten metřík.
V 77. minutě, kdy už byl na hřišti Richarlison, zůstali hráči Evertonu ve vápně po rohovém kopu, čehož využil střídající Gomes, který ideálním centrem naservíroval hlavičkujícímu Keanovi gólovou nabídku – 1:2.
Wolves pochopitelně chvátali za druhým vyrovnáním, třebaže kvalita jejich ofenzivy výrazně trpěla absencí zraněných es Podenceho a Jimeneze. V 86. minutě otřel Neves svou dělovku z přímého kopu o tyč a Blues jen vydechli úlevou. Následně do závěrečného hvizdu už ale udrželi soupeře na uzdě a připsali si šestou venkovní výhru letošní ligové sezóny.
Branky: 14. Rúben Neves – 6. Alex Iwobi, 77. Michael Keane
ŽK: 89. Nélson Semedo, 90+5. Ki-Jana Hoever – 50. Abdoulaye Doucouré, 69. Mason Holgate
Wolverhampton Wanderers: Rui Patrício, Nélson Semedo, Conor Coady, Rayan Aït Nouri, Romain Saïss, Leander Dendoncker, Rúben Neves, João Moutinho (86. Vítor Ferreira), Morgan Gibbs-White (64. Ki-Jana Hoever), Pedro Neto, Fábio Silva (78. Patrick Cutrone)
Everton: Jordan Pickford, Yerry Mina, Michael Keane, Ben Godfrey, Mason Holgate, Lucas Digne, Abdoulaye Doucouré, Tom Davies (64. André Gomes), James Rodríguez (86. Séamus Coleman), Gylfi Sigurdsson (76. Richarlison), Alex Iwobi
Rozhodčí: Martin Atkinson
Bez diváků
Godfrey je podla môjho názoru kúpa sezóny v PL??? neskutočný čávo? tie šprinty keď predbehne útočníka pri bránení o 2-3metre, fu ? Spokojný som velmi s 3mi bodmi. Vyzerá to tak, že CA je majster improvizácie a zjavne tým prekvapuje aj súperov?
Souhlas s obojím. Godfrey neskutečný tahoun v obraně a umí i potáhnout, skvělý nákup, navíc ideální věk. CA dal.naší hře řád a disciplínu, možná to není až tak líbivé, ale nese to úspěchy + ta improvizace, kádr je úzký a na ten dostupný materiál super výsledky.
Chelsea – nevystřelila na bránu ve druhém poločase
Arsenal – nevystřelil na bránu ve druhém poločase
Leicester – nevystřelil na bránu ve druhém poločase
Wolves – nevystřelili na bránu ve druhém poločase
To asi nebude náhoda, defenzivně jsme jedni z nejlepších v lize. Bude zajímavé sledovat, až se nám uzdraví všichni klíčový hráči (DCL, Richy, Allan), zda si s odvážnějším pojetím hry udržíme pevnou obranu.
A první branka po ose James-Digne-Iwobi to byla vysoká škola fotbalu. Iwobi mě teda překvapil zakončením, čekal jsem, že trefí rohový praporek, ale chlapec na sobě pracuje. Už jenom náběh do vápna a výběr místa byl od něho prvotřídní: https://pbs.twimg.com/media/ErmjGTcXUAI5np-?format=jpg&name=medium.
Já bych řekl,že Iwobi je naším nejlepším hráčem tohoto ročníku zatím. Mám z něho radost.
A za kormidkem máme mistra svého oboru,uzivejme si to.
Ta tabulka je brutálně naslapana a dobré umístění bude mít letos fakt váhu
Iwobi hraje ok, ale hráč sezóny? Come on. Vždyť by se nevešel ani do základní sestavy, kdyby byli všichni zdraví.
Efc to chcel trošku prehnať.
Ale Iwobi naozaj ide hore. Ja som to vždy hovoril 🙂
Ale nie nehovoril, ale veril som mu. Podľa mňa má ešte potenciál sa zlepšovať.
Základná zostava pri všetkých uzdravených? Výkonom do nej patrí. Ale moc neni kam.
Připojuji se ke spokojenému mručení. Zná to možná zvrhle, ale improvizovaný zápas mě náramně bavil. O to víc, že skončil vítězně, samozřejmě.
Dobrá, za mě je?
Kdo se vám všem zatím nejvíc líbí v této sezoně?hehe
Anketa
Těžko se vybírá jen jeden, oprávněně by se šlo ptát „A proč ne třeba…“ Ale přistupuju na hru:
Damaris Egurrola. Z mužského týmu pak Ben Godfrey.
Tak to tě asi nepotěšila poslední zpráva o Damaris: http://www.liverpoolecho.co.uk/sport/football/football-news/everton-set-bank-one-biggest-19631711.
DCL. Iwobi mu může zavazovat tkaničky.
Hehehe ?
Asi budem mainstream, ale James.
Je to hráč, ktorému sa určite najviac venujú súperi pri rozbore.
Najviac musia šiť taktiku na jeho elimináciu.
A je aj symbolom našej vzpruhy.
Carlo Ancelotti 😀
Kdyby teď končila sezona, tak bych volil DCL.
Síce sme to zvládli, a to je chvályhodné, nakoľko až 5 hráčov hralo mimo svojej pozície (najhoršie asi Gylfi) ale nepozeralo sa na to dobre. Naše xG (očakávané góly) bolo len 0.27 – to je strašne málo a nebyť Iwobiho zázračného zakončenia, kto vie, ako by sa zápas ďalej vyvíjal. Tiež máme silnú zbraň v podobe hlavičiek. V lige sme pomocou nich vstrelili už 9 gólov myslím, a to je najviac zo všetkých tímov.
Šiesta výhra z deviatich zápasov vonku v tejto sezóne a v tomto poradí = W W L L W D W W W
To je dosť upgrade od ostatných manažérov:
Carlo Ancelotti: 10 z 19 zápasov (53%)
Marco Silva: 6 z 27 (22%)
Sam Allardyce: 3 z 12 (25%)
Ronald Koeman: 4 z 23 (17%)
Roberto Martinez: 18 z 57 (32%)
Za mňa muž zápasu Keane. Odporúčam si pozrieť jeho „pass map“:
dotyky – 100
góly – 1
úspešné prihrávky – 81
úspešné prihrávky smerom dopredu – 52
úspešné dlhé prihrávky – 12
presnosť dlhých prihrávok – 80%
celková presnosť prihrávok- 95%
odkopy – 8
vyhrané vzdušné súboje – 2
zblokované strely – 2
zachytenia prihrávok – 2
Iwobi bol tiež veľmi dobrý, dokonca nikto iný z EFC nemal toľko obranných zákrokov ako on.
dotyky – 59
góly – 1
strely/na bránu – 3/2
úspešné prihrávky – 36
úspešné prihrávky v útočnej tretine – 17
presnosť prihrávok – 88%
získané lopty – 8
úspešné obranné zákroky – 4
úspešný dribling – 3
odkopy – 1
Dobrá práce
Hm, nikdy příliš nerozumím teoriím „kdyby“, „nebyť“ atd. Ancelottimu vyšel zápasový plán, který mimo jiné počítal s efektivním zakončením.
Tak kde je problém?
Tomu říkám podrobná analýza, respekt. Ale myslím, že vše nelze vměstnat do tabulek. Pokud tomu tak bylo, tak by Judging Blue mohl být prostě výpis z pozápasové statistiky a nazdar. Mě se na to dobre pozeralo, protože mě zajímalo, jak si poradíme s (doufám) nestandardní situací. Byl jsem zvědavý, napnutý, škodolibý a na závěr náramně spokojený.
Mne osobne si to páčilo keby Judging Blue bol zahrnutý štatistický pohľad. Na televízori si nevšimneš všetky veci v zápase. Napríklad postavenie/pohyb hráča bez lopty.
Na druhú samozrejme súhlasím , futbal je o subjektívnom ponatí a každému sa páči niečo iné 🙂 niekto fandí trofejám niekto slávnym menám, a snílkovia Evertonu 🙂
Nemám rád skratkovité tvrdenia typu: tento manažér má najradšej rozostavenie 4-4-2. Alebo tento nedáva priestor mladým hráčom. Skutočnosť je vždy zložitejšia.
O Carlovi sa fakt dosť dozviete z jeho knihy. Je flexibilný a vždy zvažuje množstvo variant. Nebojí sa používať neortodoxné rozostavenia a úlohy hráčov. Preto je niekedy ťažké určiť, v akom rozostavení sme to vlastne dnes hrali. Vždy ale zvažuje, čo tým spôsobí a koľko nových problémov vytvorí. Už vlani som písal, že evertonskí hráči si za pol sezóny prešli všetkými najpoužívanejšími modernými systémami.
Predvčerom vedel, že bude musieť niektorým hráčom určiť úlohy, ktoré im nie sú celkom šité na mieru.
Určite zvažoval, pri kom si to môže dovoliť a ako to urobiť, aby takýchto nedostatkov v sumáre bolo čo najmenej. Najviac si to asi odniesol Siggy. Ten bol tak mimo konformných úloh, že by som ho až vynechal z JudgingBlue.
Určite by som nepoužil slovo ‚improvizácia‘, lebo to implikuje rýchle nepremyslené zmeny ako reakciu na okamžitú situáciu. Ale ‚Carlo‘ a ‚nepremyslené‘ nejdú v jednej vete dokopy. Určite zvažoval množstvo variant a tentoraz vyšlo. Ak ‚improvizácia‘, tak len v zmysle ‚nie bežné riešenie‘.
Zápas bol super. A zaujímavé bolo aj to, ako sa menila taktika v závislosti od vývoja zápasu. Z obidvoch strán. Aj by som mudroval, ale to by som si musel podrobne pozrieť záznam.
Neřekl bych, že improvizace implikuje pouze rychlé, nepromyšlené změny. Chápu ji jako unikátní činnost bez náležité přípravy (což tři dny od FA Cupu splňují) vyvolanou nějakou nestandardní situací (nejasný start Richyho, únava hráčů po dlouhém FA Cup zápase). Rozhodně ji ale neberu jako něco nepromyšleného, vždyť i improvizace se dá trénovat a ovládají ji hlavně osoby znalé svého řemesla (Carlo, James, Digne).