Conti Cup: Man United W – Everton W 7:0

10/11/2023 1 Od Karamela

Ano, slovy „sedm : nula“. Debakl na Leigh Sports Village nás (po kolikáté už?) vrátil opět na zem. Trápící se Everton nepředstavoval pro Manchester United vůbec žádnou překážku v cestě za vítězstvím.

Na domácí stánek United jsme dorazili v prořídlé sestavě. Ke zraněné Hope, Bjorn a Stenevik se přidala i Finnigan, a tak Sørensen byl nucen použít posledního centrbeka, kterého měl k dispozici – 19. letou Annie Wilding. K zápasu nenastoupila ani Snoeijs, která po zápase se Spurs není ještě zcela fit.  Uzdravila se Sara Holmgaard, která na závěrečnou půlhodinku mohla nastoupit na trávník ke své setře Karen.

Vzhledem k průběhu a výsledku zápasu si zde dovolím pouze ocitovat pouze slova manažera hodnotící výkon celého týmu:

„… Bylo to opravdu těžké a vypadalo to, že jsme od začátku nechtěli  ani být na hřišti. Museli jsme udělat řadu změn, došlo ke zraněním a nemocem. Což znamenalo, že jsme hráli pouze s jednou střední obránkyní, Annie Wildingovou, která si ve skutečnosti vedla dobře vzhledem k tomu, proti komu stála…Dopadlo to, jak to dopadlo… V poločase jsme prohrávali 2:0 a upřímně řečeno, (United) jsou opravdu dobrý tým. Potřebovali jsme jen projít (slušně) zápasem,  ale to se nestalo… Po zápase jsem dívkám řekl, že to ze sebe musíme setřást, zítra nastoupit a uvidíme,  jak se na neděli připravíme… Nebyl to výkon, na který bychom měli být hrdí, to je jisté!“

Ve zmiňovanou neděli na Walton Hall Park dorazí zatím v lize vedoucí Chelsea a budeme-li hrát tak jako včera, bez milosti si z nás udělá trhací kalendář. Zápas kromě kromě skóre připomínající divočejší zápasy v ledním hokeji pěkně ilustruje i statistika střel: 20:1 pro domácí, na bránu pak 13:1. Nefungovalo nám prakticky nic a pochmurný výkon místy stylově doplňoval i permarentní déšť. Aspoň trochu soupeřem jsme United byli  tak necelou první půlhodinu, ale dva góly ve dvou minutách (Parris 28´ a  Williams 30´) pro nás byly tvrdým direktem na bradu.

V druhé půli Parris přidala další dva góly (69´a 78´), Ladd přidala další (57´) a dílo zkázy dovršila da Silva Ferreira (84´) a Galton (89´). Myslím, že už dlouho jsme tak toužebně neočekávali závěrečný hvizd. Body v neděli by asi čekát jen patologický optimista. Ale pokud se nám aspoň podaří se psychicky zvednout a předvést slušný výkon, mohly by si fanoušek uchovat aspoň špetku naděje v další průběh naší letošní kampaně. Tak COYB!

Fotografie: Nikita Parris (zdroj: shekicks.com)

Branky: Parris (28´, 69´, 78´), Williams (30´), Ladd (57´), da Silva Ferreira (84´), Galton (89´)  ŽK: Holmgaard

United (4-3-3): Tullis-Joyce; Riviere (Rabjohn 63´),  Le Tissier, Evans, Blundell (Galton 63´); Miyazawa (Toon7263´), Ladd (Zelem 73´), Naalsund; Parris, Williams (da Silva Ferreira 73´), García

Everton (3-4-1-2): Ramsey; Sørensen (Payne 61´), Wilding, Campbell (Veje 61´); Wheeler (S. Holmgaard 61´), Galli, Olesen, Vanhaevermaet; Benison (K. Holmgaard 61´); Duggan (Piemonte 61´), Bissell

Rozhodčí: Megan Wilson  Diváci: 1 804