Everton W – Bristol City W 2:2

20/11/2023 0 Od Karamela

První letošní domácí bod přišel až koncem listopadu. Ale mohly to být body tři.

V zápase nám šlo o hodně. Tým deptaný střeleckou impotencí a bodovými úbytěmi nutně potřeboval nějakou vzpruhu. A jaké je vhodnější příležitost než domácí prostředí a v sestupové zóně se nalézající soupeř? Brian Sørensen oproti zápasu s Chelsea nasadil od první minuty Snoiejs na pozici za střelecké duo Sørensen – Piemonte. Stenevik sice stále absentuje, zato Björn už do zápasu zasáhla aspoň ze střídačky.  Počasí sice nic moc nebylo, ale domácí půda pod nohama a Evertonians v hledišti nám dodali před zápasem zdravé sebevědomí.

První poločas

jsme na červenky (ovšem hrající ve žlutém) slušně vletěli. Už v páté minutě Piemonte nadvakrát překonala Clark v brance hostek a mohla slavit jak svůj první evertonský gól, tak náš první letošní gól ze hry – 1:0. A vypadalo to, že je jen otázkou času, kdy střelíme nejméně jeden další. Míč byl převážně na našich kopačkách, téměř 300 přihrávek oproti soupeřovým 150 mluvilo za vše. Jenže ouha, naše akce nějak vždycky skončily před vápnem Robins. V průběhu poločasu se Bristol také dostal k pár šancím. Při jedené z nich dokonce musela Finnigan zachraňovat odkopem z brankové čáry, další vychytala Brosnan. Čas nezadržitelně spěl k přestávce. A jako se nám už letos jednou přihodilo, v párminutovém nastavení naše pozornost polevila. Rodgers toho využila, moc pěknou bombou propálila naší obranu a míč skončil za zády Brosnan – 1:1.

Druhý poločas

Už nebyl zdaleka tak opticky jasnou záležitostí jako poločas první. Bristol odmítal připustit remízu, naštěstí střely Thestrup i Harrison směřovaly mimo. Těsně před hodinou hry Vanhaevermaet po rohu ze dvou metrů tradičně nastřelila břevno, ale naštěstí se k dorážce dostala Finnigan a prakticky z voleje nedala Clark žádnou šanci – 2:1. Po pár minutách mohlo být ještě veseleji, ale střelu Sørensen Clark vytěsnila mimo branku. S blížícím se koncem poločasu zvýšily červenky obrátky a my přestávali stíhat. Pokusy Thestrup i Morgan ještě směřovaly mimo, ale v 82. minutě se už Thestrup nemýlila a poslala míč podél daleko vyběhnuvší Brosnan do levého dolního růžku branky – 2:2. Oby týmy poté vykřesaly poslední síly, aby strhly výsledek zápasu na svoji stranu. Nejblíže vítězné brance měla v nastavení Duggan, ale žel mířila mimo. Zápas tedy skončil remízou.

Shrnutí

Zklamání je to správné slovo, které vystihuje náš nedělní výkon a výsledek. Co je platné, že se nám konečně podaří skórovat, když nejsme schopni pohlídat si výsledek. Otevřeně řečeno, byl to Bristol kdo se dravěji hnal za vítězstvím. Dále také dostáváme nepěkně mnoho gólů na sklonku poločasů – svědčí to buď o špatné fyzičce nebo o nedostatečné koncentraci.

Everton si vytvořil znepokojivou náchylnost k obdržení  pozdních gólů. V posledních 15 minutách zápasu jich tuto sezónu dostal už pět. To je nejvíc ze všech týmů WSL. (zdroj: BBC)

Zklamání (silné) po zápase neskrýval ani manažer Sørensen (a to ještě možná ani netušil, že se za chvíli objeví na sociálních sítích oznámení Nicoline Sørensen o skončení s fotbalem). Chvost tabulky nás nyní bude enormě zajímat. Díky získanému bodu a prohře Hammers jsme se sice ocitli na 10. místě, ale posledních šest týmů dělí pouhé 4 body. O sestup se tedy bude letos bojovat velmi těsně. Doufejme, že se nám podaří ještě se vzchopit.  Zápas s Villou 26.11. ukáže, nakolik je toto přání „zasazeno do reálného rámce“. Tož tedy COYB!

Fotografie: Megan Finnigan (zdroj Getty images via roayalbluemersey.sbnation.com)

Branky: Piemonte (5´), Finnigan (57´) – Rodgers (45´), Thestrup (82´) ŽK: Piemonte

Everton (3-4-1-2): Brosnan; K. Holmgaard (Björn 81´), Finnigan, Veje; Wheeler, Galli, Vanhaevermaet, S. Holmgaard (Payne 65´); Snoeijs (Bennison 87´); Sørensen (Duggan 65´), Piemonte (Bissell 82´)

Bristol (5-4-1): Clark; Powell, Aspin, Connolly, Layzell, Napier; Harrison (Syme 75´), Jones, Rodgers, Thestrup; Morgan

Rozhodčí: Adewunmi Soneye Diváci: 886