Chelsea W – Everton W 3:0

06/02/2024 4 Od Karamela

Podle předzápasových prognóz i podle konečného výsledku by se mohlo zdát, že utkání bylo jasnou záležitostí Chelsea. Tak tedy: nebylo.

Chelsea stále usiluje o obhajobu ligového tituly a v soupeření s MCFC a Arsenalem se jí každý bod náramně hodí. My směřujeme k zóně sestupu a body tedy také nepohrdneme. K zápasu jsme nastoupily bez zraněné Sary Hlomgaard a na lavičce zůstaly i Snoeijs a Bissel. Naopak se uzdravila Finnigan, se kterou se původně pro nemoc nepočítalo. V dresu Chelsea jsme měli možnost poprvé se utkat s Björn po jejím přestupu do Londýna a také s novým přírůstkem v řadách Chelsea, útočnicí Mayrou Ramírez. Kolumbijka Ramírez se stala předmětem  nejdražšího britského transferu v ženském fotbale, když za ní Pensioners poslali do Levante slušnou sumu přesahující 400 000 liber. Další průběh zápasu ukázal, že to nejspíš nebyly peníze vyhozené oknem.  

První poločas

mohl nezaujatý fanoušek sledovat svižný fotbal s řadou pěkných šancí a proměněnou penaltou k tomu. Překvapivě to nebyly jen šance na straně domácích. Do zápasu jsme se vrhli nebojácně, ale ne bezhlavě. Několik našich rohů v úvodu bohužel vyšlo naprázdno a úspěšná nebyla ani možná trochu moc překombinovaná akce dua Kühl – Madsen. Za domácí měly velké šance Reiten s Ramíréz, ale naše obrana a Brosnan mezi tyčemi pracovaly účinně. Překvapivě jsme prvních dvacet minut hráli s Chelsea vyrovnanou hru. Záloha (Bennison, Gallli, Kühl)  distribuovala přihrávky rychle a přesně, do obrany se bleskově stahoval prakticky celý tým.

Wheeler zachraňovala situaci i odkopem z brankové čáry. Ve 27. minutě Ramírez přesně centorvala před bránu, kam nabíhaly Reiten s Kaneryd. Wheeler se podařilo uzmout míč Reiten, která skončila v kotrmelcích a odehrát jej před přibíhající Kaneryd. Bohužel po odehrání balónu šlápla Kaneryd na nohu a rozhodčí celou situaci vyhodnotila jako penaltový zákrok. Protesty hráček byly marné, pouze vedly k tomu, že žlutou kartu kromě Wheeler obdržely i Payne a Brosnan. Na puntík si postavila míč Reiten a s přehledem proměnila, i když Brosnan směr střely vystihla – 1:0. O odpověď se zakrátko pokusila Galli. Madsen jí neservírovala míč doslova na stříbrném podnose, ale Yaya zblízka neuvěřitelně pálila mimo branku. 

Druhý poločas

jsme se snažili srovnat. Postupně ale začal být rozdíl mezi hrou Chelsea na jeden dotek a naším čím dál tím víc klopotným postupným rozehráváním čím dál tím větší. James si pohrála s našimi nervy v samostatném útoku, Leupolz pálila nebezpečně z dálky, Kaneryd jen těsně minula a takto bychom mohli pokračovat. Chelsea jednoduše začala v zápase dominovat. Nicméně určitá naděje stále trvala. Podstatnou ránu ovšem dostala v 72. minutě, kdy se Ramírez ochotně sklátila k zemi po souboji s Wheeler a Chelsea dostala darem další penaltu.

Tu opět proměnila Reiten – 2:0. Záhy při roztahaném a chaotickém střídání si žlutou kartu vysloužil Sørensen, pravděpodobně za zesměšňování identifikace střídajících hráček. A vzápětí dostal červenou (netuším proč) a byl vykázán na tribunu. Když se začalo konečně opět hrát málem zvýšila Fishel, ale její nůžky mířily těsně vedle. Do brány zato mířila střela Cuthbert chvíli poté, která tím stanovila i konečné skóre zápasu – 3:0. Další hojné šance Chelsea už svůj cíl nenašly, naše šance žádné nebyly.

Shrnutí

Deváté utkání v řadě s Chelsea a devátá prohra. Přičemž vždy jsme dostali aspoň tři góly. Dnes jsme statistiku nezlepšili. Sporné dvě penalty zanechaly v zápase zásadní stopu, obdobně podivné se zdálo i vyloučení našeho manažera. V prvním poločase jsme Chelsea celkem stačili i po technické stránce. Po brance, tím spíše po brankách byly naše naděje na slušný výsledek čím dál nižší. Těžko se také upínat k vyrovnání, když za celých 90 minut ani jednou nevystřelíme na bránu. Chelsea byla jistě lepším týmem, snahu a vytrvalou dřinu ale nelze našim hráčkám upřít. Věřme, že podobné úsilí se (konečně!) zúročí v našem příštím zápase s West Hamem. Jde o přímého konkurenta v útěku ze sestupu, vítězství je tedy vítané, ba dokonce až nutné. COYB!

Fotografie: Guro Reiten slavící (zdroj: theprideoflondon.com)

Góly: Reiten 27´(pen) + 72´(pen), Cuthbert 83´ ŽK: James – Payne, Brosnan, Wheeler, Sørensen ČK: Sørensen

Blues (4-2-3-1): Hampton; Lawrence, Carter, Björn, Charles; Cuthbert (Cankovic 89′), Leupolz; Rytting Kaneryd  (Kirby 68´), James (Nüsken 78´), Reiten (Beever-Jones 79´); Ramírez (Fishel 79´)

Taky Blues (3-4-3): Brosnan; Vanhaevermaet, Finnigan, Stenevik; Bennison, Wheeler, (Olesen 78´) Kühl, Galli; Payne (Hope 79´), Piemonte, Madsen (Bissell 79´)

Rozhodčí: Emily Heaslip   Everton Player of the Match: Clare Wheeler  Diváci: 2 013  Zostrihy: YouTube