Bristol City W – Everton W 0:4

23/05/2024 2 Od Karamela

Poslední zápas sezóny nás přivedl na hřiště sestupujícího Bristolu. Papírovou roli favorita jsme splnili a zvítězili 4:0.

Sestup hostitelek byl již před zápasem neodvratný: 6 ligových bodů, téměř 70 obdržených gólů a šňůra 8 porážek v řadě napovídá, že přeskupení sil v Championship bude pro Bristol City příští rok nezbytností. Nám šlo ještě o udržení 8. místa před dotírajícími Seaguls, takže doslova o udržovací práci. Po dvou zápasech na lavičce se v základní sestavě objevila Galli. Dost možná šlo o poslední možnost vidět tuto sympatickou Italku v našem dresu, protože příští měsíc jí konči smlouva a o jejím prodloužení zatím nejsou žádné zprávy.

První poločas

se odehrával zejména uprostřed hřiště a z obou stran v poklidném tempu. Postupem času se začala hra přesouvat na polovinu rudých, ale šancemi neoplývala ani pak. Robins směrem dopředu nepředvedly téměř nic, ojedinělé pokusy o průnik likvidovaly Vanhaevermaet s Finnigan. Z dřímoty vyvedla fanoušky až Snoiejs, když v 16. minutě po přiklepnutí Sary Holmgaard pěknou otočkou a střelou k levé tyči zaznamenala první gól zápasu – 0:1. O pár minut později rozvlnila síť domácích Kühl, ale bohužel z ofsajdu. Ve 23. minutě Snoeijs obětavou prací udržela míč ve hře ve vápně domácích, od brankové čáry jej poslala S. Holmgaard a nyní to byla pro změnu ona, kdo se zapsal do listiny střelkyň – 0:2. To bylo až do nastaveného času první půle prakticky vše. Těsně před odchodem na přestávku mohla přidat opět Sara Holmgaard  třetí gól, ale její hlavička mířila vedle.

Druhý poločas

začal pro naše barvy velmi uspokojivě. Ve 48. minutě na si na střílený centr Veje naběhla Bissell a z voleje bez milosti přidala třetí gól  do sítě svého bývalého klubu – 0:3. Vzápětí na druhé straně hřiště byla nucena Brosnan zasáhnout proti střele Jones. Postupem času jsme získali kontrolu nad průběhem hry a viditelně jsme usilovali o přidání dalšího gólu. Bristol působil odevzdaně a nekladl nám velký odpor. My jsme toho ovšem nedokázali efektivně využít a naše střely postrádaly potřebnou razanci i přesnost. Až v poslední minutě nastavení  uzavřela skóre zápasu Piemonte čtvrtým gólem utkání a posledním naším gólem této sezóny – 0:4. 

Shrnutí

Nebýt dramatické hudební kulisy bicích vytvářené neúnavnými domácími fanoušky, asi by tento zápas mnoho vzrušení nepřinesl. Červenky působyly odevzdaně a rozdíl ve výkonosti mezi týmy byl v druhém poločase zjevný. Konečně jsme viděli z naší strany i jiný druh fotbalu než nekonečné přihrávky mezi zadáky a brankářkou. Spolupráce Sary Holmgaard a Snoeijs vypadal velmi dobře a pokud se nejednalo o výjimečný výkon a pokud se obě hráčky podaří udržet v týmu i do budoucna, mohlo by to být zajímavé. Po delší době odehrále celé utkání Veje a vedla si velmi dobře. Nejenže si plnila všechny obranné povinnosti (a nutno říci, že s výrazným sebevědomím v osobních soubojích), ale ještě jak se na  fullbacka sluší pěkně rozjížděla útočné akce. Bennison a Wheeler odvedly (jako obvykle) v záloze velký kus práce a Finnigan měla naše zadní řady bezpečně pod kontrolou. Takže celkově můžeme být s předvedeným výkonem, výsledkem zápasu a ostatně i s konečným 8. místem v tabulce myslím spokojeni. COYB!

Fotografie: Sara Holmgaard (zdroj: Luke Walker via https://royalbluemersey.sbnation.com)

Góly: Snoeijs (16´), S. Holmgaard (23´), Bissell (48´), Piemonte (90´)  Karty: Bez karet

Robins (3-4-3): Bentley; Morgan, Napier, Struck (Furness 76´); Conolly, Aspin, Rodgers, Syme (Ward 65´); Hayles (Powell 46´), Thestrup (Harrison 76´), Jones (Bull 89´)

Toffees (3-4-1-2): Brosnan; Galli (Piemonte 60´), S. Holmgaard, Veje; Finnigan, Vanhaevermaet (Wilding 85´), Bennison (Olesen 75´), Wheeler; Kühl (K. Holmgaard 85′), Snoeijs, Bissell (Dale 75´)

Rozhodčí: G. Lowe  Stadion: Ashton Gate  Everton Player of the Match: Katrine Veje