Harrison se vrací na další hostování

24/06/2024 8 Od Riči

Everton se úspěšně dohodl s druholigovým Leedsem United na hostování Jacka Harrisona i pro druhou sezónu v řadě.

Toffees využili netradiční klauzuli ve smlouvě 27letého křídelníka, která mu umožňuje opustit Elland Road na hostování do prvoligového celku, pokud Whites setrvávají v nižší soutěži.

Leeds před rokem sestoupil do Championship a v nedávno skončené klubové sezóně se velmi usilovně pokoušel o návrat mezi anglickou elitu. Nicméně ve finále play-off podlehl Southamptonu, a tak si na slavnou Premier League bude muset ještě minimálně rok počkat.

Harrison stejně jako loni přichází na hostování bez dalšího poplatku. Everton bude pouze hradit jeho celý týdenní plat ve výši 60 tisíc liber. Zatím nebylo odtajněno, zda je ve smlouvě o hostování zakotvena nějaká opce na trvalý přestup.

V loňském ročníku patřil anglický pracant mezi klíčové muže výběru Seana Dychea. Kvůli zranění sice zmeškal úvodních šest ligových kol, ale poté se hned zařadil do základní sestavy a zůstával v ní i přes méně produktivní období. Ve 29 ligových zápasech vstřelil tři branky a na stejný počet gólů přihrál.

„Přivést Jacka zpět byla jedna z našich priorit letošního léta. V loňské sezóně jsme se všichni přesvědčili o jeho kvalitách, které přináší týmu,“ přivítal staronovou posilu sportovní ředitel Kevin Thelwell.

Harrison je po přestupu mladíka Tima Iroegbunama z Aston Villy druhým letním podpisem Evertonu.

(fotozdroj: BBC)