Godfrey bude hrát Ligy mistrů za Atalantu

30/06/2024 2 Od Riči

Obránce Ben Godrey po čtyřech letech dává vale Evertonu. Spolupráci, od níž se očekávalo mnohem více, ukončil přestup za částku 10,2 milionu liber.

Dnes 26letý Angličan přišel na Goodison Park během pozdního léta roku 2020 z Norwiche City za nemalých 25 milionů liber. Toffees se tehdy nacházeli v neřízené euforii, kdy majitel Farhad Moshiri rozhazoval miliony. Tehdejší sportovní ředitel Marcel Brands s odstupem času vzpomínal, jak s Canaries jednal o hostování talentovaného Godfreyho, zatímco majitel Evertonu bez jeho vědomí rovnou hráče vykoupil za zmíněnou dardu.

Jak už bylo naznačeno, Godfrey během čtyř let v Evertonu nenaplnil svůj potenciál. Jeho nejlepší sezóna v modrém dresu byla paradoxně ta první, kdy pod manažerem Carlem Ancelottim odehrál 31 ligových zápasů, přičemž nastupoval na všech postech zadní řady. Na konci ročníku se také dočkal dvou debutových a dosud jediných startů za anglickou reprezentaci.

Bohužel, v létě 2021 prodělal covid-19 s těžkým průběhem, který na několik měsíců ovlivnil jeho fyzickou připravenost. Po této nepříjemné patálii se již znovu nedokázal natrvalo prosadit do základní sestavy Evertonu. Srážely ho opakované zdravotní trable a nevyrovnané výkony. I přes svou rychlost a bojovnost doplácel na zjevné nedostatky v hlavičkových soubojích a práci s míčem. Těžko vlastně také říct, zda je lepším stoperem nebo krajním obráncem. Na druhou stranu je třeba uznat, že je velkým profesionálem, který byl vždy připraven pomoci týmu.

V poslední sezóně ho manažer Sean Dyche nasadil do 15 ligových zápasů, převážně na pravém kraji obrany. Everton nabízel Godfreyovi prodloužení smlouvy, která mu měla vypršet příští rok, hráč ale nabídku několikrát odmítl a vyjádřil touhu zkusit jiné angažmá.

Toffees nakonec, i kvůli nutnosti vydělat peníze z prodeje hráčů kvůli finančním pravidlům, souhlasili s vylepšenou nabídkou italské Atalanty ve výši 10,2 milionu liber. Celek z Bergama dlouhodobě patří mezi nejlepší italské týmy, v loňské sezóně skončil na čtvrtém místě a díky finálovému hattricku Ademoly Lookmana, bývalého hráče z Goodison Parku, vyhrál Evropskou ligu.

Godfrey celkem odehrál za Everton 93 soutěžních zápasů, vstřelené branky se nedočkal.

Blues tento týden rovněž jednali o prodeji Dominica Calverta-Lewina do Newcastlu. Klíčový útočník Dycheova mužstva odmítl, stejně jako Godfrey, prodloužit smlouvu platnou do příštího roku. Jeho transfer do severovýchodní Anglie však ztroskotal na tom, že se hráč nedohodl s potenciálním novým zaměstnavatelem na platových podmínkách.

(fotozdroj: Yahoo Sports)