Pienaar na odchodu. Anebo ne?

27/05/2010 0 Od Riči

Steven Pienaar možná nakonec Everton přeci jenom opustí, vše tomu tak nasvědčuje po tom, co hráč odmítl velmi lukrativní smlouvu.

Vedení Toffees Pienaar velmi překvapil, když smetl ze stolu pětiletý kontrakt, který by ho dostal mezi nejlépe placené hvězdy klubu.

Již dříve přes agenta Ivana Modiu osmadvacetiletý fotbalista vzkázal, že pokud nedostane novou smlouvu do začátku Mistrovství světa, odejde. A ačkoliv Pienaar nabídku na smlouvu dostal, odmítl ji.

Činovníci Evertonu jsou tak z výroků Ivana Modii velmi zmatení a znepokojeni. Pienaar totiž nejprve chtěl svoji budoucnost v klubu vyřešit až po šampionátu, jenže poté nečekaně obrátil a chtěl vše vyřešit ještě před jeho začátkem, jako ultimátum zahrozil odchodem z klubu.

Modia se nechal slyšet, že o jeho klienta, jemuž končí smlouva na Goodison Parku za rok, už krouží kluby jako Manchester United a Spurs.Podle všeho Everton v současnosti nezvažuje Pienaarův prodej, snaží se pro hráče připravit vylepšenou smlouvu, kterou když Jihoafričan nepodepíše, dá signál klubu k tomu, aby ho prodalo.

Agent Ivan Modia prozradil: „Nedávno jsme měli s vedením Evertonu několik schůzek. Na některých bodech jsme se už dohodli, v jednáních o finančním ocenění hráče se ale nemůžeme zdaleka dohodnout. V této chvíli záleží vše na Evertonu, je nepravděpodobné, že se dohodneme před mistrovstvím světa. Můj klient je ke klubu loajální. Doufá však, že se vše stihne dohodnout před MS. Pokud se tak nestane, bude muset Everton možná zvážit další možnosti.“