Sydney FC – Everton FC 0:1

10/07/2010 0 Od Riči

Everton vkročil do nové sezóny úspěšně, v přípravném zápase proti Sydney FC zvítězil 1:0, jedinou branku utkání vstřelil Victor Anichebe.

Toffees nastoupili poprvé v růžových dresech, jelikož Sydney vyznává světle modré barvy.

První šanci měl už v páté minutě domácí Alex Brosque, když střílel po chybě Leightona Bainese na připraveného Iana Turnera.

Hned o minutu později odpověděl trochu slabší ranou po dobré přihrávce od Osmana James Vaughan. Následně pálil levou nohou Jack Rodwell, ke gólu mu však chybělo více přesnosti.

Přesnost nepostrádala střela Alexe Brosqueho, Ian Turner se ale opět nenechal překvapit.

Ve 34. minutě po nahrávce Bainese měl solidní možnost Victor Anichebe, brankař Necevski ovšem jeho pokus vyrazil nohami.

V poločase naskočil do utkání Tim Cahill, kterého publikum přijalo bouřlivým potleskem. Australan také hned navlékl kapitánskou pásku, mimo Cahilla šel na hřiště i Magaye Gueye, pro něhož to byl debut za Everton. Na ten si bude muset ještě počkat Jermaine Beckford, jehož vyřadilo ze hry zranění

Vstup do druhé půli měli Toffees ideální, Leighton Baines centrem našel Vica Anichebeho, který po skvělém uvolnění střelou pod břevno otevřel skóre – 0:1.

Domácí se snažili vyrovnat z přímého kopu, zase z toho ale nic nebylo. Na druhé straně střílel ještě Baxter, Arteta či Gueye, avšak ani oni branku nedali. Everton tak zvítězil a navíc neinkasoval branku

Na adresu utkání se vyjádřil i David Moyes: „Dnes jsme odvedli dobrou práci, hráli jsme proti solidními soupeři, který je v přípravě trochu dál než my, ale podle mě jsme dnes nezklamali. Líbil se mi styl, jakým jsme se v utkání prezentovali. Připomínalo mi to naši hru z posledních kol minulé sezóny.

„Diváci mohli vidět slušný tým z Premier League, počet diváků 40 000 je hezké návštěva. Lidé mohli vidět pár dobrých fotbalových akcí. Sydney měla jednu nebo dvě nadějné šance, takže celkově lze nazvat zápas jako dobrý.

„Utkání jsme většinou měli pod kontrolou, soupeře jsme neustále ohrožovali. Nemyslím si ale, že Sydney je špatné mužstvo. Naopak dle mého patří mezi ta lepší mužstva, s nimiž se v předsezónní přípravě utkáme.“

Sydney FC: Necevski – Ryall, Keller, Gan (67. Antonis), Bridge (83. Powell), Cole, Brosque, McFlynn, Yorke (62. Moriyasu), Jamieson (86. Petratos), Byun
Everton FC: Turner – Hibbert, Baines, Distin, Jagielka, Bilyaletdinov (64. Baxter), Osman, Arteta, Rodwell (46. Gueye), Vaughan (46. Cahill), Anichebe (70. Saha), na lavičce: Coleman, Silva, Mustafi, Jutkiewicz
Branka: 46. Victor Anichebe
Diváků: 40 466