Zapadl jsem do Evertonu, ví Beckford

06/06/2011 0 Od Riči

Jermaine Beckford po své první sezóně v Evertonu připouští, že mu klub přirostl k srdci více než očekával. I proto u něj zatím převládá spokojenost.

Sedmadvacetiletý útočník minulé léto přišel jako volný hráč z Leedsu, přeskočil tak rovnou dvě soutěže a poprvé v životě před ním stála výzva jménem Premier League. S náročnou zkouškou se nakonec popral statečně, možná dokonce lépe, než sám čekal. Osmkrát se trefil v Premiership a po jedné brance přidal v Carling a FA Cupu. To dává dohromady celkem deset branek, což ho společně s Louisem Sahou řadí na první místo střelecké tabulky Toffees.

„Ročník se mi opravdu vydařil. A Everton je velký klub, pokud vezmu v úvahu zařízení, podporu a vůbec všechno, čeho se mi dostává.

Jako hráč chcete nastupovat v každém zápase, jako útočník chcete skórovat v každém zápase. Ovšem když hrajete v týmu podobném Evertonu, musíte být také trpělivý a samozřejmě tvrdě trénovat,“ prozradil Becks, který vstřelil letos několik zvlášť povedených branek. Zmínit se samozřejmě musí trefa na Anfieldu v derby s Liverpoolem, remízová branka ze závěru utkání s Boltonem či nezapomenutelné sólo proti Chelsea v posledním kole.

Co Beckforda velmi překvapilo, bylo jeho nasazení v základní sestavě hned v úvodním kole na Blackburnu: „Byl jsem hodně zaskočený, protože většinou když přijdete do nového klubu, debut v základní sestavě vás může trochu svazovat, neznáte své spoluhráče a oni netuší, co mají čekat od vás. Nejprve je nejlepší trochu své kolegy poznat, i tak pro mě ale z fotbalového hlediska moje premiéra za Everton znamenala něco vzrušujícího.

Předsezónní příprava mi vyšla. Všichni spoluhráči mě mezi sebe přijali, cítil jsem se skvěle. To samé můžu říct i o realizačním týmu, pomohli mi usadit se.

Start do sezóny jsme neměli dobrý, příliš mi to nepomáhalo. Zbytečně jsme ztráceli body, celou dobu jsem byl ale přesvědčen, že mužstvo má dostatek kvality, aby se vrátilo zpátky do hry.

Z osobního hlediska rád vzpomínám na moji první branku proti Boltonu z listopadu, od té doby jsem totiž získal sebedůvěru a byl jsem odhodlán dávat další góly.“