FA Cup: Cheltenham Town – Everton 1:5

08/01/2013 0 Od Riči

Everton nepřipustil překvapení a v silné sestavě bez větších problémů postoupil do čtvrtého kola FA Cupu, v němž se střetne s lepším z dvojice Sunderland/Bolton.

David Moyes poslal do zápasu s účastníkem League Two skoro nejsilnější výběr, jen Steven Pienaar dostal volno. Pohodové vítězství kazí zranění Leightona Bainese, který má zatím blíže nespecifikované problémy s kotníkem. Někteří si také pokládají otázku, proč si ani minutu nezahráli mladíci Duffy, Barkley či Vellios.

Ve střetnutí chyběl kvůli menšímu zranění Johny Heitinga, okamžitě se vyrojily spekulace o jeho odchodu. Sám obránce ale vše popřel na svém Twitteru, podle vlastních slov jsou zvěsti o jeho přestupu výmysly a soustředí se pouze na Blues.

Branky: 51. Penn – 12. Jelavić, 19. Baines z PK, 49. Osman, 57. Coleman, 89. Fellaini
Cheltenham: Brown -Jombati, Bennett, Elliott, Jones, McGlashan (80. Deering), Pack, Carter (66. Taylor), Mohamed, Penn, Goulding (66. Duffy)
Everton: Howard – Coleman, Jagielka, Distin, Baines (63. Gueye), Neville, Osman (68. Naismith), Anichebe, Fellaini, Oviedo, Jelavić (80. Hitzlsperger)
Rozhodčí: Kevin Friend
Diváci: 6 891