Tottenham Hotspur – Everton 2:2

07/04/2013 0 Od Riči

O cenné tři body z White Hart Lane Everton přišel až tři minuty před koncem normální hrací doby, remíza proti Tottenhamu tak nese trochu hořkou příchuť.

David Moyes sestavou opět jednou překvapil. Na post defenzivního záložníka postavil Johnyho Heitingu a vůbec poprvé letos v lize dostal šanci od první minuty mladý Ross Barkley.

Skotský stratég zvolil poněkud netradiční defenzivní taktiku, vědom si absence důležitých opor Fellainiho a Pienaara, upřednostil zisk bodů před atraktivní hrou, a proto Tottenham po většinu zápasu diktoval tempo, Toffees přestřílel, přesto až do 87. minuty prohrával 1:2. Po vyrovnání mohl vrátit Evertonu vedení Anichebe, na Llorise si ale nepřišel.

Co dnešní remíza znamená v bojích o evropské poháry? Především minimalizovat ztráty ve zbývající domácích zápasech a ve čtyřech venkovních výjezdech (Arsenal, Sunderland, Liverpool a Chelsea) nejméně dvakrát vyhrát.

Videoreport bude ke shlédnutí zde.

Branky: 1. Emmanuel Adebayor, 87. Gylfi Sigurdsson – 15. Phil Jagielka, 53. Kevin Mirallas
ŽK: 84. Clint Dempsey – 81. Kevin Mirallas
Tottenham Hotspur: Hugo Lloris, Jan Vertonghen, Michael Dawson, Kyle Walker, Steven Caulker, Clint Dempsey, Scott Parker (88. Tom Carroll), Gylfi Sigurdsson, Lewis Holtby, Moussa Dembélé (75. Tom Huddlestone), Emmanuel Adebayor
Everton FC: Tim Howard, Leighton Baines, John Heitinga, Phil Jagielka, Sylvain Distin, Séamus Coleman, Darron Gibson, Leon Osman, Ross Barkley (52. Nikica Jelavić), Kevin Mirallas (86. Steven Naismith), Victor Anichebe
Rozhodčí: Andre Marriner
Diváci: 36 192