Boss o přestupech

22/08/2013 0 Od Riči

Roberto Martínez by rád přivedl do konce přestupového okna ještě jednu posilu a naopak nehodlá ze současného kádru nikoho prodávat.

Možnost provádět hráčské změny trvá v Anglii až do půlnoci 2. září, času tedy zbývá relativně dost, ovšem jen za předpokladu, že by neodešel klíčový hráč sestavy. Od nástupu v červnu Martínez doplnil Blues hned o čtyři jména – Arouna Koné, Antolín Alcaraz, Joel a Gerard Deulofeu.

„Není o to doufat, ale tvrdě pracovat a snažit se přivést, pokud bychom mohli, nejspíše jednoho hráče. Musí mít však správný charakter, aby se přizpůsobil naším požadavkům.

Z hlediska šířky kádru jsme na tom dobře. Co se počtu týče, jsem spokojen, možná musíme jen trochu posílit. Jak říkám, budeme tvrdě pracovat,“ prozradil manažer Toffees.

Minulý týden Manchester United podal neúspěšnou nabídku na dva hráče Evertonu, oficiální stránky neuvedly konkrétní jména a sumu, pouze zveřejnily odmítnutí a označily tah posledního anglického mistra za směšný a urážlivý. Média ihned přispěchala s částkou £28m za Leightona Bainese a Marouaneho Fellainiho.

Na otázku, zda Martínez neplánuje zpeněžit své opory, přišla jasná odpověď: „Ne, necítím žádné pokušení. Ve fotbale toužíte udržet své nejlepší hráče, to je náš postoj. Když jiný klub ocení hráče, potom samozřejmě smlouváte. Je na vás rozhodnout se.

Nehodláme se zbavovat nejlepších fotbalistů. Veřejně jsme ohlásili přístup k nabídce. Od tohoto okamžiku bereme zájem o ně jako kompliment a jdeme dále.“

Španěl další kroky ze strany Manchesteru United vyvrátil a slíbil otevřenost v dalším vývoji. „Vše proběhlo v tichosti a o celé situaci jsme fanoušky informovali. Poslední dny se nic nezměnilo. Nyní se koncentrujeme na West Brom, první zápas sezóny na Goodisonu.“