Stones podstoupí operaci

09/10/2014 0 Od Riči

John Stones si z nedělního klání proti Manchesteru United odnesl poškození vazů v kotníku, které si vyžádá operaci a dobu absence od 10 do 14 týdnů. Zároveň se bohužel nejedná o jediného zraněného hráče ze soupisky.

Více o nepříjemné komplikaci prozradil Roberto Martínez: „John potřebuje operaci, ta mu poskytne nejlepší možné zotavení levého kotníku. Očekáváme absenci dlouhou 10 až 14 týdnů, přesné datum zatím určit nedokážeme, záleží totiž, jak se vše bude vyvíjet.

Utrpěl čisté zranění, nikoliv komplikované. Pochopitelně jsme zklamaní, nikdo si nepřeje ztratit hráče, v Johnově případě jsme se ale zpočátku obávali horšího scénáře, jelikož podobné zdravotní problémy s sebou často přináší záludné komplikace.

Léčba naštěstí bude jednoznačná, už vyhlížíme dny, kdy se vrátí zpět do akce. Hodláme odvést nejlepší možnou práci, aby se vrátil silnější a připravený pro závěrečnou a nejdůležitější část sezóny.“

Stonese pravděpodobně nahradí v sestavě Sylvain Distin. Podle neoficiálních zdrojů 36 let starý Francouz chyběl posledních deset dní na trénincích. Prý nesl nelibě kritiku od Roberta Martíneze po vypadnutí z Ligového poháru se Swansea City a měl si vzít „nějaký čas na přemýšlení“. Ať se tato informace zakládá na pravdě, nebo ne, Tyias Browning by se mohl představovat dalšího obránce, který zaplní mezeru. Klubový odchovanec debutoval coby střídající v prvním týmu během posledního měsíce.

Oficiální verze Distinova volna zní prostřednictvím Martíneze následovně. „Sylvain potřeboval trochu odpočinku. Odehrál mnoho utkání v předsezónní přípravě a je třeba rozvrhnout jeho hrací plán. Momentálně se nachází v plné kondici, trénuje na dobré úrovni a zabojuje o místo v základní sestavě.“

Kevin Mirallas vynechal poslední dva duely kvůli bolavému stehennímu svalu a na marodce ještě v nejbližších týdnech zůstane. „Kevina vyřadilo ze hry typické zranění sprinterů. Bude absentovat nadcházející týdny, nemusí na operaci, praktikujeme u něj konzervativní léčení,“ informoval manažer Evertonu.

Bryan Oviedo sice neodcestoval na reprezentační sraz Kostariky, jelikož mu byl odstraněn šroub z levé nohy v rámci rutinního postupu, na rozdíl od Seamuse Colemana a Jamese McCarthy, laborujících s menšími zraněními, se s ním však počítá do střetnutí s Villans.

Bryan bude pravděpodobně k dispozici na Aston Villu, po zdravotní stránce výborně reagoval na odstranění šroubu. Zákrok nijak neovlivní jeho fyzickou kondici, během pár dní se opět zapojí do akce.

Jamese McCarthyho nakopli v derby s Liverpoolem, proto jsme ho nenominovali do Ruska a na Old Trafford. Snažíme se mu pomoct k uzdravení, se Seamusem nebudou chybět dlouhou dobu. Jejich využitelnost vidím v horizontu příštích šesti zápasů, průběžně je sledujeme.“