Preview: Everton – Watford

07/08/2015 0 Od Javor

Na Goodison Park přilétají “sršni“. Je třeba je zchladit a zaevidovat první vítězství nového ročníku.

Zítra se koná další repríza jednoho ze slavnějších zápasů v historii Evertonu. Ten se vítězstvím ve finálovém zápase odrazil přes léto k nejslavnější sezóně v historii klubu.

Co se vám vybaví, když se řekne Watford a fotbal? Pudil? Vydra? To, že klub kdysi vlastnil zpěvák Elton John? Vše je správně. Nováček je nažhavený a jistě neprodá svou kůži lacino. Navíc, jak všichni víme, existují pro první kolo ligy snadnější soupeři než zrovna ti akorát postoupivší.

Tým z předměstí Londýna výrazně posílil, ze známějších jmen přišel třeba Capoue z Tottenhamu a Behramí z West Hamu. Samozřejmě je nutné zmínit i podepsání Vydry z Udine natrvalo (to zas tak složité být nemohlo, když mají oba týmy stejného vlastníka). Zajímavostí je, že se týmu loni povedlo postoupit z druhé ligy, ač ho během sezóny vedli čtyři trenéři. Nakonec tým do Premier League dovedl Quigue Sanchez Flores. V útoku bude nutné dát si pozor na klasickou devítku, velmi dobře fyzicky vybaveného Troye Deeneyho.

U Evertonu se zabydlela jedna nemoc. Tou je přitahovač stehenního svalu a padlo jí za oběť pět hráčů. No a když se k tomu přidají další hráči, tak hned pětice do zítřejšího zápasu jistě nezasáhne, konkrétně to jsou Besić, Gibson, Hibbert, McGeady a Pienaar. Hrát skoro určitě nebude ani Deulofeu a o startu Lukaka se rozhodne před zápasem. Na levé záloze se tak nejspíš Martínez rozhoduje mezi Osmanem a Cleverleym.

Předpokládaná sestava: Howard – Baines, Stones, Jagielka, Coleman – Barry – Cleverley, Barkley, McCarthy, Mirallas – Lukaku.

Co: Everton FC – Watford FC, 1. kolo Premier League
Kdy: 8. 8. 2015 od 16:00 SEČ
Kde: Goodison Park, Liverpool (kapacita: 40 157)
Rozhodčí: Mike Jones