Moriho přestup dokonán

01/09/2015 0 Od Riči

Everton dotáhl transfer obránce Ramira Funese Moriho z River Plate, cena transferu činí £9,5 milionu.

Argentinský stoper prošel na na Finch Farm zdravotní prohlídkou, podepsal kontrakt na pět let a oficiálně obdržel pracovní povolení. Na zádech bude nosit číslo 25.

Funes Mori začal s kariérou profesionálního fotbalisty v River Plate. 24 let starý levonohý a na míči zdatný obránce odchází s Jižní Ameriky s vizitkou přes 100 startů a 10 vstřelených branek. V minulé sezóně pomohl River Plate k zisku Copa Libertadores. Rovněž si připsal jeden start za argentinský národní tým, na začátku letošního roku debutoval proti Salvadoru.

Samotná čerstvá akvizice ve svém prvním rozhovoru prozradila: „Jsem hráč tvrdě pracující na trénincích a v zápasech. Jsem odhodlaný ze sebe vydat všechno, když vyběhnu v dresu Evertonu.

Jakmile jsem se dozvěděl o zájmu Evertonu, dvakrát jsem se nerozmýšlel. Můj agent mě zasvětil do situace a já byl rozhodnutý přestoupit. Jsem seznámen s klubovou historií a vím o mnoha skvělých fotbalistech, kteří prošli Evertonem. Jsem spokojený s přestupem, podepsal jsem kontrakt na pět let, a tak doufám, že tu zůstanu dlouho.

Cítím se v prostředí Goodison Parku velmi příjemně. Manažer mi vyprávěl o vlídných spoluhráčích a rodinném klubu, atmosféra se mi tu opravdu zamlouvá. Něco z ní už jsem stihnul nasát.

Poznal jsem rovněž kabinu, hráči jsou milý a přesvědčení naplno dřít. Snad zapadnu do kolektivu a spolu dokážeme velké věci.”

Záhadou na celém obchodu je pouze jeho suma, ještě minulý týden se uváděla částka £6,25m, skutečnost je však o tři miliony liber více.