Preview: Everton – Norwich City

27/10/2015 0 Od Riči

Herně a výsledkově nepovedený říjen Everton hodlá odčinit postupem do čtvrtfinále Ligového poháru a započetí vítězné šňůry, musí se ale obejít bez svého kapitána.

Phil Jagielka si odnesl poranění kolenních vazů ze sobotní prohry na Arsenalu, které znamená zhruba dvouměsíční pauzu. Po souboji s Alexem Oxlade-Chamberlainem a po prvních prognózách se Roberto Martínez obával horší zprávy, verdikt o absenci opory zadních řad do konce roku přijal s úlevou.

Tak či tak Toffees ztratil nejzkušenějšího stopera, vlastně jediného ověřeného anglickou Premier League po sérii sezón. John Stones projevuje obrovský potenciál, na druhou stranu zkušeností zatím příliš nezískal. Z tohoto hlediska na tom nejsou lépe ani mladí Galloway s Browningem či letní posila Funes Mori, která bude první volbou jako náhrada za Jagielku.

Do utkání nezasáhne ani vykartovaný Gareth Barry, jehož místo by mohl zaujmout Tom Cleverley. Základní sestavu rovněž vyhlíží připravení Bryan Oviedo a Kevin Mirallas, podle manažera se potom do brány se postaví Joel Robles. Leighton Baines, Tony Hibbert, Muhamed Bešić a Steven Pienaar ještě potřebují čas do poloviny listopadu, aby byli připraveni k zápasovému vytížení.

V posledních letech Blues strádají v Ligovém poháru, od ročníku 2007/08, kdy byli v semifinálovém dvojzápase těsně vyřazení Chelsea, se nedostali dále než do 4. kola. V soutěži často končí s papírově slabšími soupeři, i proto panuje respekt k souboji s Norwichem.

Nováček Premier League momentálně neoplývá přesvědčivou formou. V lize prohrál třikrát po sobě a naposledy slavil výhru před měsícem právě v Ligovém poháru, doma uštědřil West Bromu trojku. Canaries rozhodně potřebují zapracovat na defenzivě a zlepšit efektivitu v zakončení, na druhou stranu jsou schopní předvádět kombinační a rychlý přechod do útoku, na to si třeba dát pozor.

Manažera Alexe Neila trápí, kromě nedostatku absolutního nasazení od svých oveček, jak si postěžoval, nejistý stav opory útoku Dieumerciho Mbokaniho, bojujícího s nemocí.

Co: Everton FC – Norwich City FC, 4. kolo Ligového poháru
Kdy: 27. 10. 2015 od 20:45 SEČ
Kde: Goodison Park, Liverpool (kapacita: 40 157)
Rozhodčí: Roger East