LP Preview: Everton – Sunderland

20/09/2017 0 Od Javor

Everton se dostal do období čtyřek. Po čtyřech velmi těžkých ligových zápasech (1 bod, stejný počet vsítěných cílů) přichází do reprezentační pauzy utkání čtyřech relativně snadných zápasů. Navíc vše doma. Přispěje to ke zmvrtvýchstání klubu a hráčů?

Na ligovou tabulku se nekoukejte. Udělal jsem to jako oběť za vás. Ano, Everton je hodně dole. Tam, kde je zvyklý být náš dnešní soupeř, Sunderland. Opona Ligového poháru se ve třetím kole otevírá pro celky Premier League. A los byl celkem přívětiv.

Rokerites loni vůbec zažili sezónu, která stála za starou belu. Dlouhodobě hráli o záchranu, vždy to nějak zvládli. Až se jich ujal agent Moyes – a zadaný úkol zvládl 🙂 V loňské sezóně byl Sunderland takové béčko Evertonu, pruhovaný dres obléklo šest hráčů, kteří zevnitř znají domácí kabinu na Goodison Parku. Přes léto byl Moyes vyhozen a kádr samozřejmě prošel nějakými změnami. Tou nejviditelnější byl samozřejmě nejlepší možný výběr Jordana Pickforda ohledně jeho budoucího zaměstnavatele, pozice manažera se ujal Simon Grayson. Odešel i Victor Anichebe, kterého v rámci slov „výměna exEFC za exEFC“ nahradil James Vaughan. Hostovat tam na tuhle sezónu přišla z vyvíteodkud dvojice obránců Browning-Galloway. A kteří hráči jsou spojovacími články (ať to máme komplet)? Oviedo, Gibson, McGeady, Rodwell (pravda, ten to vzal přes Man C). A do toho všeho ještě v červnu prohrál jižní volební okrsek prestižní souboj s Newcastlem Central o nejrychlejší vyhlášení výsledku. Taková jistota to byla…

Jak se tedy daří v druhé lize? Velký špatný, jak říká Jolanda. Z osmi kol pět proher a pouze jedna výhra. Těch pět proher bylo v řadě, uvidíme, zda bod přivezený v pátek ze hřiště Hull City bude znamenat obrat v sezóně. Pozice v ligové tabulce je první nesestupová přička. A jak se hosté do třetího kole dostali?Zvládli dvakrát vyhrát venku, v prvním kole 1:0 v Bury a v kole druhém 2:1 v Carlisle. Nyní tedy opět venku, do třetice. Všeho dobrého?

Kdo hrát nebude? Klauzule ve smlouvě zakazuje, aby hráli hráči, kteří tam hostují, takže dnes určitě dvojici Galloway-Browning neuvidíme, stejně jako McGeadyho, který po zranění teprve nabírá kondici. Zachytá si Pickford proti svým bývalým spoluhráčům? Osobně si myslím, že ne, ale je to samozřejmě lákavé. Pětici jistě nehrajících uzavírají Grabban, Watmore a Maja. Padesát na padesát je stav obránce O´Shey kvůli lýtku. Naopak Vaughan se na zápas vyloženě těší.

I sestava Evertonu bude hodně změněná. Trojici Kenny-Klaassen-Niasse lze očekávat v horším případě na lavičce, Lookmana bych si tipl na základní sestavu, stejně jako Stekelenburga. Možná se do ní dostane i Bešić, naopak vytížení Sigurdsson a Rooney dostanou volno. Dlouhodobí marodi Bolasie-Coleman-Mori absentují nadále.

Co: Everton FC – Sunderland AFC, 3. kolo Ligového poháru
Kdy: 20. 9. 2017 od 20:45 SEČ
Kde: Goodison Park, Liverpool
Rozhodčí: Oliver Langford