Sheffield United – Everton 0:1

21/07/2020 10 Od Javor

Richarlisonova hlavička přinesla nečekané vítězství.

V rámci rotace sestavy skončil na lavičce Coleman. Tam mu dělal poprvé v životě společnost Simms, který zaskočil za mírně zraněného Keana. Poprvé v základní sestavě byl Branthwaite a kapitánskou pásku převzal Sigurdsson. Domácí mají tři bývalé hráče Evertonu v kádru, Rodwell nebyl nominován k zápasu, Jagielka proseděl celé utkání na lavičce a Lundstram střídal Norwooda. Na hřišti svého bývalého klubu nastoupil Calvert-Lewin.

Od začátku byli aktivnější domácí, ale dobře fungující obrana Evertonu je do příležitostí, natož šancí, nepustila. Toffees ale směrem dopředu nepředváděli nic, takže Richarlison a Calvert-Lewin vpředu byli do počtu. A když už se Walcott ve dvacáté minutě dostal s míčem do vápna, tam přihrával do míst, kde nikdo v modrém nebyl. Směrem dopředu byl aktivní McGoldrick, ale nic z toho. Obrana hostů si v klidu hlídala rohové kopy domácích, první střela mezi tři tyče tak přišla až v 41. minutě, kdy Basham pěkným padáčkem prověřil Pickforda, ale ten se zaskočit nenechal. Suverénně největší šanci na vstřelení gólu tak promarnil Calvert-Lewin. Everton se dostal k prvnímu rohu a Walcott k centru zpoza vápna. Bývalý hráč Blades svého protihráče totálně převálcoval a přehlavičkoval, Henderson v brance by přišel pozdě asi tak o tři sekundy, ale kulatý nesmysl se odrazil od tyče. Varování.

To ale vzali domácí na lehkou váhu, takže byli potrestáni. K trestňáku se po faulu na Gomese postavil Sigurdsson a tentokrát posadil míč na hlavu Richarlisona. Ten poslal merunu ke vzdálenější tyči a Everton do vedení – 0:1! O dvě minuty později opět Walcott svého spoluhráče nenašel a v další šanci střelu Calverta-Lewin zblokoval Egan a brankář domácích si už poradil. Následoval tlak domácích, ale obrana vedená stoperem Keanem si poradila se vším, což znamenalo především míče odhlavičkovávat. Za zmínku stojí ještě střela Gomese a hlavička Baldocka, ale ani jeden netrefil zařízení. Everton tak porazil tým, který v předchozím domácím zápase přejel Chelsea 3:0. A to Pensioners mají reálné šance na třetí místo…

Branka: 46. Richarlison

Karty: 45+2. Norwood – 33. Davies, 78. Calvert-Lewin, 90. Richarlison

Sheffield United FC: Henderson – Basham (83. Živković), Egan, O’Connell – Baldock, Berge, Norwood (69. Lundstram), Osborn (60. Sharp), Stevens – McBurnie (60. Fleck), McGoldrick

Everton FC: Pickford – Sidibé, Keane, Branthwaite, Digne – Walcott (84. Gordon), Davies, Gomes, Sigurdsson (88. Coleman) – Calvert-Lewin, Richarlison

Rozhodčí: Stuart Attwell