
Chelsea – Everton 2:0
08/03/2021Jednobodový rozdíl mezi oběma týmy sliboval vyrovnané utkání, ale v tabulce čtvrtá Chelsea bez větších problémů přejela pátý Everton, který čeká na vítězství na Stamford Bridge od roku 1994.
Toffees nastoupili se dvěma změnami v základní sestavě. Allan zastoupil Doucourého, který chyběl i v zápasové nominaci (spekuluje se o únavové zlomenině nohy) a Sigurdsson Bernarda. Aspoň na lavičce se již objevil uzdravený Davies, ale kvůli zranění nadále chyběli Olsen, Coleman a James. Domácí manažer Tuchel sáhl hned k pěti personálním rošádám, přičemž trochu překvapilo posazení klíčových hráčů Kantého a Mounta.
Utkání začalo – jak se všeobecně očekávalo – aktivitou Chelsea, nicméně dobrou organizační hrou Evertonu, kterému při ojedinělých útočných akcí chyběla kvalita s míčem na noze.
Domácí se při své územní převaze obrnili trpělivostí, nakonec využili prvního většího zaváhání houževnatého soupeře. Ve 31. minutě Iwobi s Holgatem nevykryli prostor před vlastním vápnem, do něhož si naběhl Alonso, jenž přesným centrem našel Havertze. Letní miliónový nákup otřel svůj nepovedený volej o neBOHého Godfreyho a Pickford byl překonán – 1:0.
Vstřelený gól nebyl náhodou. Tuchel si splnil svůj domácí úkol a Chelsea dobře připravil na skutečnost, že pravá strana Evertonu ve složení Holgate, Iwobi má pod tlakem tendenci pozičně chybovat. Po další Holgatově nesoustředěnosti se na Pickforda řítil Alonso, brankář Toffees ale vytáhl bravurní zákrok.
Druhý poločas pokračoval v nastolené partii, Havertzův gól byl správně neuznán kvůli ruce při zpracování a zamračený Ancelotti se rozhoupal dominanci domácích narušit střídáním. Do středu pole nasadil Daviese a ze hřiště odkráčel Iwobi, výkonnostně podprůměrný ve druhém zápase po sobě. Ital, upřímně, nedisponoval mnoha možnostmi, jak zvrátit zápas. Jeho lavičce, na rozdíl od Tuchelovy, přeci jenom chyběla nějaká ta kvalita:
Virgínia, Tyrer, King, Nkounkou, Bernard, Davies, Broadhead, John, Onyango vs. Kepa, Rüdiger, Silva, Kanté, Pulišić, Giroud, Mount, Chilwell, Ziyech.
Jakékoliv, byť i falešné, naděje unaveného Evertonu na bodový zisk se rozplynuly v 64. minutě po zaváhání Pickforda, který nesmyslně vyběhl a při svém skluzu sejmul ve vápně Havertze. Nařízenou penaltu pak bezpečně proměnil Jorginho. A ještě si poskočil – 2:0.
Aby se neřeklo, Ancelotti reagoval nasazením útočných hráčů Kinga a Bernarda, zlepšení se ale nedostavilo. Naopak po protiútocích do otevřené obrany hrozila Chelsea, Pickford sice předvedl dva, tři skvělé zákroky, ale k čemu to bylo? Jaký je smysl života? Napište nám do komentářů, budeme rádi.
V sobotu přijedou na Goodison dřevorubci z Burnley. Ci vediamo.
Branky: 31. Ben Godfrey (vl.), 65. Jorginho (pen.)
ŽK: 17. Mason Holgate, 50. Lucas Digne, 90. Tom Davies
Chelsea: Édouard Mendy, César Azpilicueta, Andreas Christensen, Kurt Zouma, Reece James, Marcos Alonso, Jorginho, Mateo Kovačić (80. N’Golo Kanté), Callum Hudson-Odoi (66. Mason Mount), Kai Havertz, Timo Werner (90. Christian Pulišić)
Everton: Jordan Pickford, Mason Holgate, Michael Keane, Ben Godfrey, Lucas Digne, Allan, André Gomes (76. Bernard), Alex Iwobi (56. Tom Davies), Gylfi Sigurdsson (70. Joshua King), Richarlison, Dominic Calvert-Lewin
Rozhodčí: David Coote
Bez diváků
42
Čert ven prohru, neměli jsme na Chelsea, ale Doucourého zranění nedávám. To nás bude stát evropské poháry, přišli jsme o motor naší hry.
Je to jenom můj dojem nebo nás nejvíc sráží, že nemáme pořádná křídla? Hrajeme furt středem a to je pak snadné se na nás připravit. V podstatě si myslím, že umíme výborně beton a hru na protiútoky a tím končíme.
Samozřejmě, že nás sráží chybějící kvalita na křídlech a také podpora útoku z pravého strany obrany, kde hraje stoper Holgate. Nemůžeme ale ignorovat velkou sílu Chelsea, pod Tuchelem se zlepšila organizačně. Včera jsme postrádali Jamese nebo moment geniality od někoho z hráčů na hřišti, který by to pevné postavení Chelsea narušil.
Na začátku sezóny v plné síle, ale i několikrát později, jsme předvedli, že umíme hrát pěkný fotbal. Máš ale pravdu a vlastně to řekl i sám Ancelotti, že tenhle tým je nejlepší v defenzivní hře. Opravdu bych ale neignoroval sílu Chelsea.
Nejde mi primárně o Chelsea, ale i o trápení s WBA a Sotonem 🙁 a zaplať pánbůh, že obrana držela 🙂
Podobně jako my hraje i WHU, ale ti celkem v pohodě zvládají utkání s těmi slabšími. Oproti nám ale mají lepší křídla (všechny 4 posty mají kvalitní), my máme jen Lucase Digneho a sem tam dobře zahraje Seamus, ale stárne. Jinak tam není nic a tlačíme to středem.
No co, Řím taky nepostavili za den a proti minulé sezóně je značný herní progres, tak snad letos urvem co nejvíc a na příští rok zase posílíme, doufám, že o Baha ze Slávie, skvělej hráč a nebude za miliardu.
Nechci ti brát naděje, ale co jsem četl, tak Brandsem nastavená strategie skautingu končí v Německu, „v regionu V4“ nikoho nemáme a pak až náš italský skaut občas hodí okem na Balkán. Brands dokonce zrušil pozici skauta ve Skandinávii – https://bit.ly/2OknQJU.
Pravděpodobnost, že tak přivedeme někoho ze Slavie (Česka), je malá, anebo Bah by musel minimálně dva roky hrát dobře v evropských pohárech (zatím zvládl dva zápasy).
„Brands dokonce zrušil pozici skauta ve Skandinávii.“
Díky Bohu, rizika příchodu Zlatana jsme tedy ušetřeni.
S Carlem nikdy nevíš 🙂
Naopak, ja sa na Zlatana teším. Najneskôr v lete je u nás.
🙂 No co nadělám. Vlastně je mi to líto hlavně z toho důvodu, že kdyby někdo z SKS přestoupil do Evertonu, tak se o Evertonu dočtu i v CZ novinách a to i jindy, než když hrajou proti někomu z „tradičních týmů v čele tabulky“ a tím by se sláva klubu šířila dál.
Každopádně díky za zajímavé informace 🙂
Také by se mi líbilo mít v Evertonu dobrého českého (slovenského) hráče. Jednu chvíli se psalo o Královi, když se mu už několik měsíců dařilo v Rusku.
Predpokladám, že tajomná komunikácia Javora znamená sériu bez výhry na Chelsea, mýlim sa?
Ale nie som z jej pokračovania vo vytržení. Ak zvážime fakt, že sme prakticky prehrali iba kvôli vlastným nevynúteným chybám, v iný a hlavne šťastnejší deň by sme mohli odchádzať domov aspoň s bodom.
Zmysel života určite spočíva vo fandení Evertonu, to je snáď jasné. Riči, musíš položiť ťažšie otázky. 😀
K čomu boli Pickfordove zákroky, aj na to viem odpovedať. Predsa aby sme na konci sezóny mali nejakým zázrakom skóre jeden gól vyššie ako West Ham či Liverpool. Bude to tesné, lesníkom aspoň pätku…
Tajomná komunikácia Javora odkazuje na knihu Dougalse Adamse „Stopařův průvodce po galaxii“, kdy je tato číslovka (42) vypočítána jako odpověď na otázku po smyslu života. Spoiler: záhy po výpočtu příslušný počtář skoná.
Jáj, jasné. Kiež by to napísal po rímsky. To by mi hneď napadlo…
???čítať myšlienky? to by som nechcel, asi by ma piclo? Chelsea bola lepšia a zaslúžene vyhrali, nemá cenu to rozpytvávať?
Hej bola lepšia. Ale to hneď nemusí znamenať, že musela vyhrať. Aj keď keď pomer očakávaných gólov bol skôr nepomerom. 😀 Podľa Understat mala Chelsea 2.57 a Everton 0.27. Mali by sme sa hanbiť, čo sa útočenia týka. Inak, zachviľu to bude šesť rokov, čo sme naposledy otočili zápas v náš prospech, ak sme do polčasovej prestávky prehrávali.
Blbě se útočí, když soupeř nedělá chyby a nepůjčí ti míč. Náš presink byl vytrvalý a stál určitě mnoho sil, ale nebyl účinný a to jednoduše proto, že hráči Chelsea udělali při tom napadání minimum chyb. Ale taky mi přišlo, že ten presink byl trošku odtržený. Napadali jsme rozehrávku, ale střed pole byl volný a když už tam Chelsea míč dostala, tak procházela bez trestu k šestnáctce. Allan je poloviční zatím, Gomesovi se nedařilo. Davies si tentokrát zasloužil hrát mnohem dříve.
Jak ty víš prekrúcať slová???
Potřebujeme hráče typu Aguero…..žádná barcelona….hehe
Nie, neskončili sme, ideme ďalej rozpitvávať… 🙂 Čo hovoríte na výkony Pickforda a Iwobiho v tomto zápase?
Pri prvom menovanom by som rád vedel, čo si myslíte o penalte. Vybehol zbytočne? Podľa mňa si tým pokazil inak perfektný zápas. Niekoľkokrát nás podržal. Prikladám jeho štatistiky proti Chelsea:
dotyky – 56
zákroky – 8
chytené veľké šance – 3
chytené strely zvnútra 16tky – 6
vyboxovania – 1
dlhé prihrávky – 22
úspešné dlhé prihrávky – 8
presnosť dlhých prihrávok – 36%
Iwobi – mal by podľa vás hrávať viac? Myslím si, že sme videli pri jeho pravidelnejšom vyťažovaní istú formu. Momentálne je z lavičky a občasnom základe nič moc. Pre porovnanie, s Chelsea išlo 43% útokov cez ľavú stranu (Richy/Digne), 25,5% stredom a 31,5% vpravo (Iwobi/Holgate). Dokonca sa po tomto zápase posťažoval, že nehrá na svojej preferovanej pozícii. Má to byť vraj pod hrotom, respektíve číslo 10, kde hrá v reprezentácii. Vaše názory?
James Rodríguez – 10
Gylfi Sigurdsson – 7
Lucas Digne – 6
Abdoulaye Doucouré – 5
Dominic Calvert-Lewin – 3
Richarlison – 3
Allan – 2
Bernard – 2
Alex Iwobi – 2
Mason Holgate – 1
Toto hore je štatistika kreatívnosti, hoci musíme brať do úvahy rozličné pozície hráčov. Je to počet ligových zápasov, v ktorom daný hráč vytvoril aspoň dve šance. EFC Statto nespomína, či veľké alebo aké.
A kliniec na záver – inkasovanie prvého gólu. Dojmy z bránenia Iwobiho a Holgatea? Vraj mali obaja osobku na Alonsa/Odoia.
Penalta byla jedna z těch hloupých. Co se týká Iwobiho, takže je to pěkný žertéř, hrát desítku v konkurenci Rodrígueze a Sigurdssona. Škoda, že jako křídlo není kdovíjak dobrý.