Manchester City – Everton 5:0

23/05/2021 1 Od BlueBlooded

Letel orol, zmokol. Prechladol a zdochol…

Do duelu nastúpili zverenci trestanci Carla Ancelottiho vo formáci 4-3-1-2 a s dvomi zmenami s predošlého zápasu s Wolves. Colemana nahradil Holgate a Minu vystriedal Tom Davies. No a smerovanie vývoja stretnutia bolo dopredu dané. Everton nepôsobil ani nachvíľu odhodlaným dojmom.

Prvý polčas

Bol to chaotický zmar antisystémového prevedenia futbalu. Dopravné kužele majú sebe viac zmyslu pre organizáciu než tento tím. Ukázalo sa to už pri prvom góle, keď traja hráči súpera vykombinovali siedmych našich v 11. minúte pri góle De Bruyneho. O tri minúty bolo horšie. Keane zbytočne stratil loptu, nastal brejk a Jesus premenil. Potom nám podali aj slamku, Everton sa však nechytal. Penaltu za faul na Richarlisona prekvapivo nepremenil Sigurdsson svojou zlou exekúciou.

Druhý polčas

Osem minút po prestávke v poprave pokračoval Foden, ktorý zvýšil na 3:0. Potom prišiel na ihrisko lúčiaci sa Aguero, aby sa zapísal do histórie. Škoda, že karamelovým atramentom. Po Daviesovej vynútenej strate profitoval strelou vonkajším priehlavkom. Posledný a piaty kus sa mu podaril po hlavičke, ako sa osamelý a nikým nebránený hráč súpera vo vápne, tupo sledovaný stopérmi.

Dojmy

Nič. Nenapadá ma absolútne nič, čo by som k dnešnému zápasu mohol napísať. V hlave mám len zívajúce trápno. Čo tam majú hráči? Čo tam má tréner? Ostatní fanúšikovia? Hanba a opätovné sklamanie, na ktoré sa nikdy nedá zvyknúť. Tak blízko, a predsa tak ďaleko. Životné krédo Evertonians.

(fotozdroj: evertonfc.com)

Zostrihy + zápas: fullmatchesandshows.com

Góly: 11´ De Bruyne (Mahrez), 14´ Jesus (De Bruyne), 53´ Foden (Sterling), 71´ Aguero (Fernandinho), ), 76´ Aguero (Fernandinho)

Žlté karty: 7´ Richarlison, 22´ Holgate, 35´ Dias, 68´ Sterling

Manchester City FC: Ederson – Walker, Stones, Dias, Zinchenko – De Bruyne, Fernandinho, Foden (56´ Rodri) – Mahrez (65´ Aguero), Jesus (74´ Torres), Sterling

Everton FC: Pickford – Holgate, Godfrey, Keane, Digne – Doucouré (57´ Iwobi), Davies, Allan – Sigurdsson (59´ Bernard) – Calvert-Lewin, Richarlison (78´ Nkounkou)

Rozhodca: Michael Oliver  Diváci: 10 000