Queens Park Rangers – Everton 3:2 po pen.

22/09/2021 0 Od BlueBlooded

Domáci dvakrát viedli zásluhou Charlieho Austina, no Karamelkám sa podarilo zakaždým vyrovnať za pomoci Digneho a Townsenda. Pri rozstrele však minul Davies.

Keď je Everton v pohári nasadený o kolo skôr než kluby, ktorým potichu závidíme, zvykneme lamentovať, že čím sme si to zaslúžili a čo sme horší, než oni. No mali by sme byť naopak vďační. Na oplátku sa nám dožičilo o jedného depresívneho večera viac. Už len stačí prehrať v sobotu s posledným, a sme doma!

Benítez ale nebude prekvapený, na Tyneside si toho pozažíval. Aj včera dostal sizyfovskú úlohu, a to poskladať výherný tím z náramne okliešteného kádra The Toffees. Z víkendovej kapitulácie vo Villa Parku zachoval len päticu mien, a asi spravil zle. Zvyšok doplnili Kenny a Holgate v obrane, Gomes s Daviesom v zálohe, a na ľavom kraji dostal zaslúžený štart mladý Gordon. Iwobi (ne)robil partnera Rondónovi v útoku.

Prvý polčas

Chvíľu trvalo, kým sa dva tímy oťukali, ale potom sa už na to dalo pozerať. Teda hlavne na domácich, ktorí sa vôbec neprezentovali dojmom, že nedisponujú sebavedomím po dvoch ligových prehrách v rade. S trojčlennou zálohou, ktorú obsluhoval čiperný Chair, boli kombinačne aj technicky lepší.

Zato Everton, ten vystavoval na obdiv Alexa Iwobiho, a to na pozícii, kde vôbec nepatrí a nemá tam čo robiť. Pokazené prihrávky bez tlaku na loptu, rozohrávka spred vápna rovno súperovi. Jednoducho zlý deň. Avšak vytvoril prvú vážnejšiu šancu pre inak skvelého Gordona, ktorého nanešťastie vychytal Dieng v bráne.

Potom si trojica McCallum, Willock a Chair povedala, že je rad na nich. Na ľavej strane si začali trhať kalendár, a bola to ich kombinácia, ktorá vyústila v center do malého vápna, kde Begović bol bezmocný na hlavičkovú dorážku nie práve bráneného Austina. Hostia sa trochu prebrali, ale Iwobi opäť nesklamal.

Po chybe Barbeta sám pred brankárom v zakončení zlyhal. Ešteže našiel Townsend nábeh Digneho pri vyrovnaní skóre na 1:1. O 4 minúty misky váh však opäť naklonil hlavou Austin, a to po centri skvelého Chaira.

Druhý polčas

Po prestávke sa pokračovalo presne tam, kde predtým. Dve minúty a bolo znova zrovnané. Domáci Rangers poriadne neodvrátili roh, čo pomohlo najživšiemu Townsendovi z metra rozvlniť sieť. To hráčov v čiernych dresoch povzbudilo a až do odznenia 65. minúty stupňovali tlak, no bez efektu. Zvyšok duelu sa odkontroloval.

A keďže nestačilo ani všetkých 17 striel, a len dve zo šiestich putovali za chrbát domáceho strážcu svätyne, išlo sa rovno na pokutové kopy. Tých sa nezúčastnili preventívne vystriedaní Digne pre členok, a Gomes kvôli lýtku. Prvých 14 exekútorov sa nemýlilo, hoci Godfrey svoj siedmy (ale nepremenený) musel opakovať, lebo Dieng nestál na čiare. Po ňom však nasledoval Davies, ktorý pomyselne ťahal Čierneho Petra.

Rafael Benítez:

„Chápem, že musíme brať pozitíva z tohto zápasu, ale ja som naozaj sklamaný, pretože tieto zápasy musíme vyhrávať. Musíme pracovať na útoku aj obrane. Najťažšie sa väčšinou zlepšuje útok, tam potrebujete kvalitu hráčov. Ale my si vytvárame šance, takže som si istý, že góly prídu. Ale v obrane musíme byť viac ostražití pri tom, čo sa deje okolo, a vždy brániť ako celok“