Everton – Norwich City 2:0

26/09/2021 34 Od BlueBlooded

Predvádzaná hra pred domácim publikom neohúrila, no zaistila vcelku pohodlné tri body od celku, ktorý túto sezónu zatiaľ nezískal žiadne. Takáto istota nám chýbala.

Benítez momentálne nemá priestor na experimentovanie. Ak chce na ihrisko poslať najsilnejšiu zostavu, zmeny nikdy nie sú početné. Aj teraz jedinú oproti prehre vo Villa Parku predstavoval navrátilec Pickford v bráne. Inak to bolo už známe 4-4-2 s Grayom a Rondónom v útoku, a s Godfreym na pravej strane obrany.

Prvý polčas

Stretnutie nezačalo pompéznym tlakom, ani dych berúcimi kombináciami. Everton ušmudlal prvé náznaky šancí až okolo 20. minúty. Iwobi aj Townsend mali svoje slabé pokusy zmarené brankárom, až sa do vápna musel dostať Allan, ktorého Kabak fauloval vysokým šľapákom do stehna. Pán Coote sa išiel presvedčiť k monitoru, aby mohol na seba pri absencii Richarlisona a Calverta-Lewina vziať zodpovednosť náš už najproduktívnejší hráč. Krul sa snažil Townsenda pred bielym bodom rozhodiť, Angličan ho však mal na háku a tvrdou strelou do stredu ho poslal hanbiť sa. Kanáriky sa zmysluplne pripomenuli Normannovou strelou až pred koncom polčasu.

Druhý polčas

V druhej štyridsaťpäťminútovke to bol opäť Normann, ktorý štipľavo vyprášil Pickfordove rukavice. A vyzeralo to, že by sa skóre mohlo aj čoskoro meniť. Nebránený Ben Gibson však minul zlatú príležitosť hlavou a McLean z priameho kopu nemieril úplne presne. Začalo to byť preto nervózne. Našťastie dôsledná fyzická hra v strede nám získala loptu, ktorú potiahol Gray a našiel Doucourého v nábehu do vápna. Ten sa ako znovuzrodený nemýlil. Ku koncu ešte Godfrey zahodil tutovku z metra, keď loptu po rohovom kope nedokázal nasmerovať mimo Krula.

Rafael Benítez:

„Bol to ťažký zápas, pretože každý očakáva, že ho vyhráte. Začali sme dobre, kontrolovali sme to asi 30 minút. Veľa si toho nevytvorili a my sme útočili, no nie príliš nebezpečne. Posledných 15 minút si začali viac prihrávať, takže sme v druhom polčase museli niečo zmeniť. Pri stave 1:0 mali nádej, že môžu niečo urobiť, avšak myslím, že tím tvrdo pracoval. Potom sme trochu pozmenili taktiku – byť viac agresívny v zálohe – a podaril sa nám streliť druhý gól.“