Brentford – Everton 1:1

28/08/2022 6 Od BlueBlooded

EFC stále bez útočníka, EFC stále bez výhry. Či táto mantra bude pokračovať aj v ďalšom zápase, to uvidíme, ale zatiaľ je to naša jediná obstojná výhovorka do tabuľky.

Jediné, na čo sa môže súčasný fanúšik The Toffees spoliehať, je trpezlivosť. Tá vraj ruže prináša. Ale my predsa nie sme Blackburn Rovers, takže aj tak neviem, čo by nám to bolo platné. Preto do pekla s trpezlivosťou, treba reptať a rýpať, no hlavne užívať si ten moment vyťaženia emocionálneho procesora v našej hlave. Inak to nemá zmysel.

Čo zmysel má, tak to predaj Gordona za padíka. Klub aj Lampard to urputne odmietajú, a chlapcovi neostáva nič iné, len zapchať si uši a sústrediť sa na jediné. Na výkony, góly a asistencie v drese Evertonu. A zatiaľ sa mu to naozaj darí. Nebyť absurdného bránenia štandardky päť minút pred koncom, hrdinom by bol on.

Prvý polčas

Nastúpili sme doň už v zaužívanej formácii 5-2-3, a v jej strede si pripísal prvý ligový štart Onana. Na lavičke stále jediný útočník Rondón, a inak ofenzívne prázdno, všetky tromfy na ihrisku. No bol to súper, kto začal kúriť ako prvý. Za dvadsať minút sa nám podarilo prežiť hneď niekoľko útokov domácich, ktorí boli až nezvyklo nepresní vo všetkom, čo malo smerovať na bránu hostí v modrobielom. Najmä Jensenova tyč stála za to.

Potom sa však začal zastreľovať Gordon. A po jednej skvelej dlhej lopte Coadyho si to opäť namieril k včelárskej svätyni, a slabšou ľavou nohou rutinne prekonal Rayu, čím, dúfajme, opäť ešte zvýšil svoju nehoráznu cenovku, za ktorú sme vďační samozrejme. Následne naša útočná snaha akosi pominula. A Brentford, ktorý zápas nemal pod kontrolou a hra sa neprestajne prelievala zo strany na stranu, mohol profitovať z množstva bezproblémovo vytvorených šancí. Lenže mrhal a mrhal, Toney aj Wissa z bezprostrednej vzdialenosti.

Druhý polčas

Pokračovalo sa v rovnakom trende zo šatní. Hlavne Pickford mal čo robiť, aby z početných skrumáži vyviazol zatiaľ s čistým kontom. Nørgaardove brvno nožničkami bolo naozaj zlovestné. Karamelky sa tiež pripomínali. Ale nie v takej frekvencii. Gray zbytočne komplikoval, Gordona vychytali, a pokryli aj dorážku Mykolenka.

Za smoliara stretnutia sa môže považovať Mbuemo, ktorý spálil snáď všetko. No Janelt, tomu to bolo súdené. Chvíľu predtým, než stanovil remízové skóre, náramne otestoval Jordanove reflexy v bráne hlavičkou zblízka do zeme. Nestačilo to, takže pri najbližšej príležitosti mu to naša obrana musela uľahčiť.

Vystupňovanému tlaku naša koncentrácia povolila v 84. minúte, keď preberanie hráčov pri rohovom kope absolútne zlyhalo. Iwobi si z neznámeho dôvodu prestal všímať Janelta, a Patterson, ktorý bol od nich na meter, nezareagoval, a v podstate bránil prázdny priestor tzv. Keanovým syndrómom. 1:1 a záverečný hvizd.

Frank Lampard po zápase:

„Je to bod k dobru, nemôžeme ignorovať fakt, že niekoľkokrát trafili tyčku. Vieme ako hrajú, je to ich štýl už pár rokov. Prvý polčas bol naozaj dobrý od nás. Dobrá hra, držanie lopty, veci na ktorých teraz pracujeme pri hre bez útočníka. Nakoniec môžeme byť naozaj radi za bod a ísť ďalej. Videl som veľa pokroku v našom výkone. Ešte nás čaká dlhá cesta, ale musíme pokračovať v práci v správnom smere.“

Štatistické okienko:

• Everton v najvyššej súťaži ešte nikdy nezdolal Brentford na jeho ihrisku. V 7 stretnutiach vonku dokázal uhrať v Londýne len 3 remízy a 4 prehry.
  • Asistencia Conora Coadyho pri góle Anthonyho Gordona proti Brentfordu je jeho vôbec prvou asistenciou v Premier League v jeho 155. vystúpení v PL.