West Ham W – Everton W 0:1

13/12/2023 0 Od Karamela

Výjezd do Londýna na Victoria Road pro nás skončil vítězně, zatímco domácí Hammers utkání odeslalo do nejistoty sestupových pozic.

Návštěva u West Hamu nás nezastihla v ideální sestavě: z reprezentační pauzy se zpět přibelhala Veje se zvrklým kotníkem a Vanhaevrmaet s poraněnou nohou. Pro zranění dlouhodobě absentují i Stenevik s Hope. Björn ani Karen Holmgaard stále nejsou ve stavu umožňujícím odehrát celý zápas a Piemonte si odpykává třízápasový trest za úder loktem z utkání s Bristolem. Naše řady jsou tedy citelně prořídlé a bylo jasné, že proti po bodech lačnícím Londýňankám nám nezbyde, než hrát s maximem urputnosti. Někdo by možná žehral na reprezentační přestávky jako na výmysl pekel, letos navíc umocněný novou Ligou národů. Někomu ale bude bližší střízlivý postoj našeho manažera, který konstatoval, že jde o daň za růst popularity ženského fotbalu. Račte si vybrat dle svého naturelu. 

První poločas

přinesl kromě šedi naší pyžamové třetí sady i podobně šedivý výkon z obou stran. Přesněji řečeno hra až  k vápnu soupeře marná nebyla. Míč jsme měli celkem často pod kontrolou, ale ohrozit branku domácích se nám moc nedařilo. Snad k tomu mohlo přispět i nízko ležící sluníčko svítící podstatnou část poločasu našim hráčkám přímo do očí. Časný pokus Sørensen po pěkné akci Payne v úvodu zápasu směřoval mimo branku. Podobně nešťastně v dobré pozici mířila ve 20. minutě i Duggan v asi nejlepší šanci poločasu. Domácí se prezentovali sporadickou akcí Ueki, která si našla skulinu v naší obraně a její pokus musela na zemi likvidovat Brosnan. Před koncem poločasu se nyní v již klasické situaci po rohu pokusila hlavičkovat Finnigan, ale po přistrčení soupeřkou mířila mimo. 

Druhý poločas

pro nás málem začal nepříjemným procitnutím, když po půlminutě hry donutila Ueki Brosnan k promptnímu zásahu. West Ham působil mnohem nebezpečněji, než v prvním poločase a v 55. minutě musel naše brankářka zasahovat opět proti střele Asseyi. Mezi tím se ještě po střele Sneoijs za bránu soupeřek hledal míč, ale nakonec se zdárně našel a hra mohla nerušeně pokračovat. Zhruba po hodině hry dostala Sara Holmgaard po hrubé chybě do gólové šance Ueki a jen excelentní robinzonáda Brosnan nás uchránila před brankou. Doslova za několik okamžiků ale Sara svůj lapsus zdárně odčinila, když po jím kopnutém rohu úspěšně od zadní tyče hlavičkovala její dvojče Karen – 0:1. Po obdržené brance se domácí intenzivně snažily vyrovnat, ale jejich snaha vedla jen k nepříliš pohledné hře rozkouskované četnými fauly. Těsně před koncem zápasu dostaly své herní minuty i mlaďošky Aherne a Campbell, což kvitujeme s povděkem. Na konečném skóre se ale už nic nezměnilo.

Shrnutí

Sara Holmgaard na levé straně obrany působila poměrně nejistě, ale naštěstí domácí přes naší levou stranu útoky moc nevedly. Skorogól West Hamu padá na její hlavu, ale také na ní padá i dobře kopnutý roh (na výzvu manažera) z kterého byl náš vítězný gól. Předvedenou sestavu dvojčata prý cíleně trénovala. Nicoline Sørensen nevypadala jako někdo, kdo hraje předposlední zápas kariéry, protože ho už fotbal nebaví. Gól sice nezaznamenala, ale bude nám chybět. Bennison v prostředku zálohy nalezla svou někdejší sebejistotu a připravila pro spoluhráčky pár slušných šancí, které však byly smutně promarněné.

Ale co nyní nevyšlo, může vyjít příště. Jednobrankové vítězství nás posunulo do středu tabulky, Hammers se naopak ocitly na jejím chvostu. Příští zápas (dnešní) je derby v ligovém poháru, ketrý se nás už prakticky netýká, takže lze očekávat nasazení B-týmu. Zato v neděli bude nás čeká Manchster City a obvykle zápasy s tímto soupeřem končí naší jasnou prohrou. Nicméně v této sezóně už Citizens ztratily nejeden bod s papírově slabšími soupeři, takže kdo ví… COYB!

Zdroj fotografie: Liverpool Echo

Branky: 63´ K. Holmgaard  ŽK: Asseyi – Finnigan

Hammers (3-4-3): Walsh; Shimizu,  Tysiak (Cooke 70´), Cissoko; Evans (Harries 90´), Hayashi (Filis 71´) Stringer, Smith; Ziu (Atkinson 71´), Ueki, Asseyi

Toffees (3-4-1-2): Brosnan; Björn (K. Holmgaard 55´), Finnigan, Galli; Duggan (Bissell 65´), Bennison, Wheeler, S. Holmgaard (Campbell 81´); Snoeijs (Aherne 90´); Sørensen, Payne 

Rozhodčí: Adewunmi Soneye  Diváci: 614  Hráčka zápasu: Heather Payne