Preview: Everton – Burnley

06/04/2024 6 Od Javor

Do konce ligy hrajeme doma už jen se slabšími soupeři. Hodilo by se tak zahájit vítěznou sérii – a Burnley by pro to mělo být dobrý soupeř. Ostatně, hrajeme doma proti předposlednímu.

Když Everton během adventu hrál na hřišti Clarets, tak z toho byl slušný výkon a pohodové vítězství. Dnešní hosté možná hrají celkem pravidelně hodně slušně. Ale výhry z toho nejsou, a tak stále patří spolu se Sheffieldem United mezi dva hlavní kandidáty sestupu. Přesnější je napsat, že se tak stane a je to pouze otázka času. Vedení klubu má zatím s manažerem Kompanym trpělivost. Na druhou stranu – nedávný bod ze Stamford Bridge se opravdu nečekal, ač je Chelsea už průměrným klubem, v kombinaci se třemi remízami to znamená sérii čtyř zápasů bez prohry, což je slušné.

Fanoušci Evertonu se utěšují zlepšeným výkonem v posledních 30 minutách v Newcastlu. Ano, dalo se na to dívat a nakonec byl získán i nečekaný bod. Jenže Karamelky potřebují vyhrávat. Zvlášť, když příští týden (dost možná už v pondělí) bude oznámen další odečet bodů, což se nedaří. Dyche stále tvrdohlavě staví sestavu na 0:0. A útok tím velmi trpí. Hodně podobně se během svého času zde choval současný manažer Hammers. Je náhodou, že oba během své kariéry hráli stopera?

Dobrou zprávou je, že na severu Anglie nedostal nikdo karetní trest a nezranil se. Do zápasu se zapojil a 30 minut zvládl relativně udzravený Gomes. Manažer tak může počítat se stejným kádrem, do tréninku se navíc vrátil Danjuma. Hned tak na lavičce ale nebude. Přece jen mu chybí fyzická kondice. Jistými absentéry zůstávají Alli a Dobbin, dá se očekávat mírná rotace sestavy.

Za Burnley nebude hrát čtveřice dlouhodobých absentérů Beyer-Koleosho-Ramsey-Redmond. Otazníkem zůstává účast Al-Dachiliho, který ale nehrál od ledna, takže spíše nebude. Naopak se po odpykání trestu za červenou kartu vrací do kádru Assignon.

Co: Everton FC – Burnley FC, 32. kolo Premier League
Kdy: 6. 4. 2024 od 16:00
Kde: Goodison Park – Goodison Rd, Liverpool L4 4EL (kapacita:40 414)
TV: Přímý přenos na stanici Canal+ Sport 5, komentuje Michal Micka
Rozhodčí: Michael Oliver – Stuart Burt, Dan Cook  Čtvrtý rozhodčí: Steve Martin
Videorozhodčí: David Coote  Asistent videorozhodčího: Wade Smith