Preview: Chelsea – Everton

15/04/2024 20 Od Fip

Evertonu se podařilo uvolnit se ze sevření porážek. Dnes bychom potřebovali přerušit soupeřovu šňůru. Na přerušení jiné řady bych si skoro i vsadil.

Dnešní soupeř v posledních 7 zápasech zaznamenal minimálně 2 vstřelené, ale i inkasované branky. To je něco, co Dycheův Everton skoro nepoznal. Přesněji 3krát: v srpnu 2:2 se Sheffieldem, v listopadu výhra v Selhurst Parku a v únoru další remíza s Tottenhamem.

Chelsea je ve druhé přechodové sezóně a zatím to na pohárovou Evropu moc nevypadalo. Ale ani týmy nad nimi se ztrátám nevyhnuly, takže domácí stále živí naději. Nejsem expert na finanční stránku, ale s těmi nákladnými nákupy to bude chtít velké manažerské úsilí, aby se to srovnalo.

Londýnští budou v zápase postrádat několik opor. Nejasný je start obránce Disasiho a záložníka Enza Fernandeze, jistě zůstane mimo brankář Robert Sanchez a křídelník Raheem Sterling. Oproti tomu Everton se těší na návrat Onany a Gany, zdráv by nakonec měl být i DCL, který snad doléčil zadní stehenní sval. K návratu má blízko i Danjuma, ale ten bude pouze na lavičce.

Vzájemná bilance

Byl to Joe Royle, kdo naposledy dokázal zvítězit s Evertonem na Stamford Bridge. Psal se listopad 1994, výhru 1:0 zařídil Paul Rideout. Je to již tedy bez 7 měsíců 30 let. Přestože se doma Chelsea sem tam převálcuje, venku je to bída (v éře EPL je to 1-13-17 24:59). Naposledy to byla remíza, kterou zajistil talentovaný Simms. Ten už taky kope jinde. Porazit Chelsea 2krát v ligové sezóně se pak povedlo naposledy v sezóně 1978/79 (3:2, 1:0). Chelsea je tedy neporažená v 7 zápasech, naopak Everton nevyhrál venku v 9 zápasech ve všech soutěžích.

Co: Chelsea FC – Everton FC, 33. kolo Premier League
Kdy: pondělí 15. dubna 2024 od 21:00
Kde: Stamford Bridge – Fulham Road, London SW6 1HS (kapacita: 40 341)
TV: Přímý přenos na stanici Canal+ Sport, komentují Martin Minha a Štěpán Hájek
Rozhodčí: Paul Tierney  Postranní: Scott Ledger, Steve Meredith  Čtvrtý: Graham Scott
VAR: Michael Salisbury  Asistent VAR: Constantine Hatzidakis