Everton W – Tottenham W 2:2

05/05/2024 3 Od Karamela

Poslední zápas sezóny na domácí půdě. A s jediným soupeřem z WSL, který nad námi u nás doma zatím nikdy nezvítězil.

S týmem prořídlým o další zraněné jsme nastoupili letos naposledy před vlastními domácími fanoušky se snahou získat nějaký ten bod a posunout se v tabulce o jedno dvě místa vzhůru. V týdnu se objevila řada spekulací, zda Sørensen postaví hrdinku minulého zápasu Hobson do základní sestavy. Manažer ale zaujal střízlivý postoj, že zařazení do základu není pro Hobson zatím na pořadu dne a hned tak ani nebude. Spurs před zápasem měly ještě teoretickou šanci prodrat se do první pětky v tabulce a potvrdit svou úspěšnou sezónu. Kterou ještě mohou vylepšit, pokud se jim příští neděli podaří uspět proti MUTD ve finále FA Cup.

První poločas

jsme začali v podobně hlubokém a trpělivém obranném bloku jako v zápase proti Arsenalu. Ani Tottenhamu se nedařilo beton úspěšně rozbít, ale postupně začal napadat rozehrávku, která v našich zadních řadách právě nejsilnější. Naštěstí střely byly nedůrazné, nepřesné a nebo je Brosnan dokázala zneškodnit. Jako blesk z čistého nebe přišel náš útok v desáté minutě, kdy ukázkový ťukec Kühl-Wheeler nakonec posunul míč až k nabíhající Saře Holmgaard, která dělovkou z levé strany vápna prostřelila Spencer – 1:0.  Naše radost byla ještě větší, když po rohu o pět minut později dokázala  Vanhaevermaet ve skrumáži na brankové čáře propasírovat míč do branky hostí – 2:0. Dvoubrankové vedení vzalo za své chvilku před koncem poločasu, kdy Spence využila nepřesné rozehrávky Wheeler, kličkou se dostala záda Brosnan a zakončovala do prázdné – 2:1.

Druhý poločas

začal špatně. Tři minuty po jeho zahájení opět Wheeler nevyšla rozehrávka a England bez obtíží zblízka vyrovnala opět do prázdné – 2:2. Po tomto gólu začalo být zjevné, že jde do tuhého. Zjevně jsme zervózněli, přihrávky začaly být velmi nepřesné a snadno jsme odevzdávali míč soupeřkám. Ani obrana neoplývala sebejistotou a jen výkony Brosnan v brance zabránily, aby si hosté odvezli nejen všechny tři body, ale ještě si na nás vylepšili skóre. Přinejmenším England a Wang měly na noze dvě další tutovky. A to nemluvíme o nepřesné mušce Naz. Z naší strany jsme v druhé polovině nic ofenzivního nepředvedli a milosrdný hvizd rozhodčí ukončil včas naše trápení.

Shrnutí

Zápas, ve kterém nás zachránila brankářka a střelecká nemohoucnost Spurs. Závěrečné skóre je poro nás ještě milosrdné. Pro srovnání: my jsme z devíti střel, z toho tří na branku, vytěžili 2 góly. Hosté nás zahrnuli kanonádou 26 střel, z nichž na branku směřovala rovná polovina a výsledkem byly rovněž dva góly.  Pozápasová frustrace našeho manažera, který v rozhovoru nezakrýval rozladění z našeho zhroucení v druhé polovině byla zcela pochopitelná. Čeká nás poslední zápas s už sestupujícm Bristolem a po něm začne kolotoč přestupového léta. Ten pro nás může dopadnout všelijak. Pojďme si tedy zápas s Robins v sobotu 18.5. řádně užít. COYB!

Fotografie: Sara Holmgaard a Martha Thomas (zdroj: evertonfc.com)

Góly: S. Holmgaard (10´), Vanhaevermaet (15´) – Spence (45´), England (48´)

ŽK: Stenevik, S. Holmgaard – Bartrip, Spence

Everton (5-4-1): Brosnan; Hope, Vanhaevermaet, Finnigan, Stenevik, S. Holmgaard; Bissell (Veje 53´), K. Holmgaard (Piemonte 45´), Kühl (Dale 86´), Wheeler; Snoeijs (Hobson 90´)

Tottenham (4-3-3): Spencer; Neville, Bühler, Bartrip, Nildén (Grant 65´); Clinton (Thomas 66´), Summanen, Spence (Graham 54´); Naz (Bizet Ildhusøy 78´), England, Vinberg (Wang 66)

Rozhodčí: Lauren Impey  Everton Player of the Match: Courtney Brosnan  Sestřih: YouTube