Preview: Everton – Sheffield United

11/05/2024 2 Od Javor

Poslední domácí utkání sezóny proti nejhoršímu týmu ligy znamená rozlučku s dresem Evertonu pro některé hráče.

Odchod některých hráčů je jistý (Branthwaite, Onana, i další), Danjuma se vrátí z hostování do Villarealu, Gomesovi končí smlouva a Everton se netají tím, že mu další již nenabídne, to samé platí i o dlouhodobě zraněném Allim. Ti všichni dnes zamávají fanouškům na Goodison Parku naposledy. A mělo by to být vítězné rozloučení, neporazit doma posledního je/by byla vždy ostuda. Zvlášť, když je Everton zjevně v laufu a soupeř zvládl inkasovat 100 branek v 36 zápasech.

Z poslední remízy na hřišti Lutonu vyšel Everton bez dalších zranění, absentovat bude tedy jen trojice Alli-Mykolenko-Patterson, kteří si už do konce sezóny za klub nekopnou (Mykolenko a Patterson by teoreticky mohli nastoupit na mistrovství Evropy, ale u obou to je momentálně s velkým otazníkem). Uzdravený Coleman by mohl nastoupit na své obvyklé pozici pravého obránce, čímž je vytvořeno dilema ohledně obránce levého – může tam nastoupit Young či univerzál Godfrey. Jinak se asi moc sestava měnit nebude, o nominaci trojice McNeil-Doucouré-Calvert-Lewin do základu není pochyb.

Blades od začátku sezóny hráli dole, již před ní byli tipováni na sestup, což se také stalo. Zvládli vyhrát 3 ligové zápasy v celé sezóně, jednou z remíz bylo 2:2 doma proti Toffees,  na což se čeští a slovenští Evertonians podívali společně. Do Goodison Parku přijíždí se sérií 5 proher. Hostům bude chybět Ahmedhodžić za vyloučení v minulém utkání proti Nottinghamu, kvůli hostování nemůže nastoupit proti svému mateřskému klubu ani Holgate. Trojice Davies-Egan-Jebbison už trénuje, ale jejich účast je s otazníkem.

Co: Everton FC – Sheffield United FC, 37. kolo Premier League
Kdy: 11. 5. 2024 od 16:00
Kde:Goodison Park – Goodison Rd, Liverpool L4 4EL (kapacita: 39 414)
TV: Přímý přenos na stanici Canal+ Sport 6, komentuje Matúš Lukáč
Rozhodčí: Michael Oliver – James Mainwaring, Natalie Aspinallová  Čtvrtý rozhodčí: Rebecca Welchová
Videorozhodčí: Graham Scott  Asistent videorozhodčího: Simon Bennett