Preview: Everton – West Ham United

02/03/2024 3 Od Fip

Bylo by krásné v jednom týdnu nabrat 7 bodů. Potřebujeme body ber kde ber, protože nás nečeká v nejbližších měsících žádná zívačka. Taky proto, že nám zase nějaké body jednoho dne můžou zmiznout.

Jedno z řady rozhodnutí, na které všichni Evertonians netrpělivě čekali, máme za sebou. 4 body jsou lepší než drátem do oka, ale řeknu vám, moc klidu mi to nepřidalo. Vypadá to, že komise může udeřit kdykoliv.

Na Goodison Park dorazí West Ham. Ten má své vlastní „problémy“. Podle většiny Kladivářů (opravdu někdy existovala taková řemeslnická specializace?) dělí od většího úspěchu klubu manažer David Moyes. Herní styl není dost sexy, body to přináší také jak kdy, řada hráčů pod ním stagnuje v lepším případě. Všechno to známe, prošli jsme si tím před léty.

Osobně má David Moyes stále místo v mém srdci. Byli jsme spolu přece tak dlouho. Jasně, že někdy to byl prešovský beton. Zápasy proti Sky 4(uf, to byly časy) garantovaly víkendovou depresi. Jistě, po čase to bylo jako zaseknout se s výtahem, ale s pocitem, že výš to nejede. Taky tady byla po ruce výmluva, když se za přestupní období jsme si mohli dovolit jen hostování Denise Stracqualursiho a Roystona Drentheho.

Peníze byly a my je nedokázaly užít nejlépe, podobně ani Moyes na jejich přítomnost asi nezvykl. Na druhou stranu, může to být i horší viz náš příběh. Časy se mění a WHU má dobrý tým, ale na jaké místo to bude v roce 2024 reálně stačit?

Kdo přijde a kdo ne

Sean Dyche a tým si možná oddychl, a možná se mu daří držet hráče v nevědomosti. Aby se mohli soustředit na ukončení šňůry 9 zápasů bez výhry. Remízy jsou občas fajn, ale nebudeme dostávat body zpět každý týden.

Ze zveřejněného tréninkového videa to vypadá, že Beto a DCL jsou ve formě a potentní. Avšak každý sám, ne spolu. Je jedno, kdo bude dávat góly. Prostě to tam musí začít padat. Osobně bych dál věřil DCL. Prostě když máte ve fantasy 20 zápasů někoho jako kapitána, a ten nedá gól, tak buď nechápete pravidla nebo jste bigotní fanatik. Pokud to nevyjde ani dnes, asi bych měl zvážit jeho propuštění. Z mého týmu, přikovaného ke dnu, pochopitelně.

Občas si všimnu, že mít dlouhodobou marodku není tak běžné, jak jsem si myslel. Ale v Evertonu máme vždy svá želízka. Chybět bude určitě Dele, ale i kdyby byl zdravý, udržího mimo hru kletba Daniela Levyho. Nebude ani Arnaut Danjuma, ten zůstane za kamny celý březen vinou zranění kotníku.

West Ham má marodku pořešenou, jediný lazar je Cornet. Nejspíš měl hovor od starého známého Dyche a začal si stěžovat na stehenní sval. Občan Phillips se vrací po vyloučení a Cresswel setřásl menší bolístky na noze.

Rozhodovat se bude o nasazení Onany a Gany, kteří laborují s třísly, naše přání brzkého uzdravení směřují také na Dobbinův kotník a Gomesovo lýtko.

Perličky

Dyche v. Moyes: 5 – 3 – 2 Trochu mě to překvapilo. Vztahuje se to k Moyesovu sunderlandskému, nebo také westhamského období. V obráceném gardu se nestihli potkat.

9 zápasů bez výhry, to musí skončit. Naše nejdelší čekání na vítězství v EPL (12 zápasů) utnula výhra 1:0 v listopadu 1994, branku vstřelil Gary Ablett. Prostřelil Luďka Mikloška v brance The Irons.

2. března držíme úctyhodnou šňůrku 4 vítězství za sebou. Však jsme taky naposledy tento den hráli v roce 2013, kdy jsme si podali Reading 3:1.

DCL se naposledy trefil 29. října. Proti West Hamu. Celkově mu to proti The Irons jde, branku slavil 6krát. Kdy jindy, než teď, Dome!

Předpověď: V Liverpoolu je 5°C, prší a bude pršet celé odpoledne, fouká mírný, severovýchodní vítr. Ehm, 3 body.

Vzájemná bilance: 150 75 – 32 – 43, v EPL 55 29 – 13 – 13 Hlavně doma máme vysokou úspěšnost. Mrk-mrk. COYB!

Co: 27. kolo Premier League
Kdy: 2. března 2024, 16:00 CET
Kde: Goodison Park – Goodison Rd, Liverpool L4 4EL (kapacita:40 414)
TV: od 16:00 zápasový stream s komentářem Michala Micky na Canal+ 7
Rozhodčí: Craig Pawson Postranní: Marc Perry, Steve Meredith Čtvrtý: Steve Martin
VAR: Tony Harrington Asistent VAR: Gary Beswick