Přestupová zima 2022

08/12/2021 58 Od Riči

Toffees se upínají k lednovému přestupovému oknu nového roku s nadějí, že dokáží posílit kádr, kterému chybí kvalita i šířka.


Před začátkem přestupové okna

Po odchodu sportovního ředitele Marcela Brandse přebral otěže nad přestupovou strategií manažer Rafael Benítez, jenž leden vyhlíží s velkým očekáváním. Španěl nejednou během neuspokojivé první poloviny sezóny naříkal na úzkou soupisku. Bude ale moc utrácet za nové posily?

Aby Everton mohl nakupovat a zároveň neporušil finanční fair play pravidla UEFA, bude muset nejprve prodávat, jinak hrozí, že by si mohl dovolit přivést hráče pouze na hostování.

Zdá se však, že případné lednové přestupy zafinancuje odchod Lucase Digneho, který si nepadl do oka s Benítezem. O francouzského reprezentanta je zájem na Apeninském poloostrově.

Odejít by mohli i málo využívaní hráči, jimž v létě končí smlouva: Kenny, Delph, Tosun. Minimálně na hostování by měl mít otevřeny dveře i Jean-Philippe Gbamin, po dlouhodobém zranění nedostává šance.

Co se týče potencionálních příchodu, takřka na spadnutí se zdá být transfer levého beka Vitaliye Mykolenka z Dynama Kyjev za přibližně 18 milionů liber. Toffees se prý opět budou snažit získat mladého pravého beka z Rangers Nathana Pattersona, kterého v létě neúspěšně poptávali s nabídkami ve výši pěti a devíti milionů liber. Zlanařit další posily v krátkém přestupovém okně bude obtížné, Benítez by však podle několika zdrojů chtěl ještě ulovit ofenzivního hráče na post desítky.

V Anglii se stejně jako ve většině západních lig přestupové okno otevírá 1. ledna a zavírá se o půlnoci z 31. ledna na 1. února. Později v únoru se bude moct ještě obchodovat v Portugalsku do 2. 2., v Turecku do 8. 2. a v Rusku do 22. 2.


Uzavřené přestupy

Příchody

Odchody